NovinkyFotoreportyReportáže

Katy Perry dala Bratislave nezabudnuteľný zážitok!

V piatok 27.2. sa na Slovensku prvýkrát predstavila hviezda svetového formátu Katy Perry (30), ktorá zažiarila v celej svojej kráse. Jej vystúpenie v rámci The Prismatic World tour si prišla pozrieť vypredaná Slovnaft aréna. Zaplnili ju fanúšikovia zo všetkých kútov našej krajiny. Katy nešetrila na ničom, vo vyše dvojhodinovej šou, diváci v Bratislave videli množstvo svetelných efektov, či akrobatických kúskov, nastajlovaných tanečníkov. Tomu sa hovorí pravá americká šou. Ako predskokanku pre svoje turné vybrala britskú nádejnú speváčku Charli XCX. Tá svojim energickým vystúpením správne naštartovala publikum, čím pripravila pôdu pre svetovú hviezdu.

Svetové hviezdy si čoraz častejšie zaraďujú Slovensko do svojich koncertných plánov. Bolo už aj načase, pretože cestovať za svojimi idolmi za hranice, nie je to pravé orechové. Slovenské publikum to samozrejme aj v tomto prípade ocenilo vykúpenou arénou do posledného miesta. Už niekoľko hodín pred koncertom sa pred zimným štadiónom schádzali najvernejší fanúšikovia, aby si vystáli tie najlepšie miesta v prvých radoch. Katy Perry (Katheryn Elizabeth Hudson) však pri tvorbe tejto šou myslela naozaj na všetkých. Netypická stavba pódia, ktorá zasahovala skoro do polovice plochy na státie dopriala pohľad „zblízka“ väčšine návštevníkov.

Energická divožienka Charli XCX

DSC02024-c-dnUž z plagátov hlásajúcich návštevu Katy Perry v našom hlavnom meste bolo jasné, že si svetoznáma speváčka privezie so svojim „najfarebnejším hudobným cirkusom“ aj predskokanku rovnakej „krvnej skupiny“. Charli XCX nie je na hudobnej scéne úplnou novinkou. Britská speváčka (vlastným menom Charlotte Emma Aitchison) má na konte niekoľko známych hitov, ale aj hosťovanie na koncertoch hviezdnych kolegov ako Coldplay alebo Ellie Goulding, kde získala množstvo skúseností. Tie pretavila na bratislavskom koncerte do silného vystúpenia, v ktorom odzneli hity ako „I Love It„, ktorú nahrala spolu s dvojicou Icona Pop, prípadne aj úspešná skladba „Boom Clap„, tá sa hneď po vydaní v máji 2014 vyšplhala na 8. miesto rebríčka Billboard Hot 100. Hoci „iba“ dvadsaťdva ročná, ale za to úspešná speváčka, tak dostala slovenské publikum do varu svojou živelnosťou, ktorá sa vynikajúco hodila ku hlavnej hviezde večera.

Žiarivý začiatok

DSC02416-c-dnKrátko po 21. hodine už bolo všetko pripravené na štart megashow, v ktorej sa ničím nešetrilo už od začiatku. Iba snáď samotným spevom, ktorý „ostal“ na úvod trochu v úzadí, pretože v prvých skladbách na pódiu skôr prevládali blikajúce outfity a tanečné choreografie. Na pódiu chýbala kapela a vokalistky, ktoré však počuť odniekiaľ bolo. Je treba uznať, že pri náročnosti a výpravnosti celej show, to bol ospravedlniteľný detail. Katy Perry stavila na celkový dojem a najmä zážitok zo všetkých prvkov (choreografie, akrobatické kúsky, prepracované kostýmy) fungujúcich naraz. To nie je zaužívaným štandardom a aj preto právom patrí k svetovej špičke v tejto oblasti. V samotnej dramaturgii koncertu rozdelila po 3 až 4 skladby do tematických blokov. (Prismatic, Egyptian, Acoustic, Throw Back, Hyper Neon) Pri každom z nich samozrejme menila aj outfit. Zo začiatku koncertu zaujala najviac skladbou Dark Horse, kde si zajazdila na zlatom koni a singlom E.T., počas ktorej predviedla svoje akrobatické zručnosti aj schopnosť spievať vo výškach. Vizuálnu stránku podčiarkla obrovská LED stena v tvare pyramídy, kde bežali prepracované vizualizácie.

Čistý spev a splnené sny

DSC02474-c-dnKaty svojim live spevom počas jej raketovej kariéry rozvírila nejednu diskusiu, no zároveň neostáva publiku dlžná. Snaha kompenzovať (ne)dokonalosť speváckeho výkonu poriadnou americkou show fanúšikovia veľmi oceňujú. Je to však o vzájomnej spolupráci, na ktorú Katy vyzvala aj počas jej bratislavskej zastávky The Prismatic World tour. „Čím viac energie mi dáte, tým viac vám jej vrátim“ Svoje slová následne aj začala napĺňať. Viacerým návštevníkom sa dostala pod kožu počas akustickej časti tour, kedy prišli na rad skladby ako By the Grace of God, The One That Got Away / Thinking of You a vygradovala ich známym singlom Unconditionally, v ktorom sa atmosféra umocnila aj so svetlami z mobilov. Doživotný zážitok a aj seflie s Katy Perry si odniesla fanynka Alexandra z Popradu, ktorú si speváčka vybrala z publika. Spolu absolvovali aj rýchlokurz slovenčiny, ktorý vyšiel celkom spontánne a svetová hviezda hlavne ukázala, že sa sama neberie príliš vážne.

DSC02437-c-dnPo „oddychovej“ časti koncertu sa opäť vrátila energia medzi rozbehnuté publikum. Čas na rozohriatie pripravil tanečný megamix. Katy pritom stihla opäť zmeniť kostým. Pri skladbe This Is How We Do sa do haly dostali netradičné nafukovačky, kde okrem smajlíkov človek mohol zazrieť všeličo. Aj tu sa potvrdilo, že brať všetko smrteľne vážne nemá v prípade Katy Perry veľký význam. „Ide najmä o úsmev a dobrú náladu“, prezradila počas koncertu Katy Perry. Na tento koncert nezabudne ani Patrícia z Piešťan, ktorú si vybrala Katy pred skladbou Birthday, aby jej zaspievala k narodeninám. Speváčka jej venovala darček a posadila do osláveneckého kresla. Neskôr si ešte Katy zalietala po ovále celej arény, aby pozdravila všetkých fanúšikov skoro v tvárou v tvár. So slovenským publikom sa rozlúčila singlom Firework, v ktorom nechýbali poriadne ohňostroje ako sa na záver patrí.

Katy Perry doniesla slovenským fanúšikom show, na akú sa nezabúda…

Kompletný fotoreport nájdeš TU!

Setlist:
1. Roar
2. Part of Me
3. Wide Awake
4. This Moment / Love Me
5. Dark Horse
6. E.T.
7. Legendary Lovers
8. I Kissed a Girl

Acoustic:
9. By the Grace of God
10. The One That Got Away / Thinking of You
11. Unconditionally
12. Dance megamix
13. Walking on Air
14. This Is How We Do / Last Friday Night (T.G.I.F.)
15. Teenage Dream
16. California Gurls

Prídavky:
17. Birthday
18. Firework

Autor: Martin Laškovský

Foto: Alexander Stojkovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky