NovinkyKam na koncert?

Katka Koščová začala šnúru vypredaným koncertom v Prešove

Katka Koščová včera zaspievala pred vypredaným hľadiskom krásnej historickej budovy Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Koncert bol prvým z deviatich, ktoré Katku i kapelu čakajú v rámci októbrového turné Na šnúre a vyše deväťdesiat minút hudby bolo odmenených nadšeným standing ovation.

„Hralo sa nám výborne. O to viac, že sme boli v takomto nádhernom a dôstojnom priestore. Som prekvapená, ako vrúcne nás tu vždy príjme publikum a mám obrovskú radosť z toho, že sme mali plno aj napriek tomu, že tu hrávame pomerne často a že dnes mal u nás koncert aj Peter Nagy,“ zasmiala sa speváčka.

Koščová spolu s klaviristom Danielom Špinerom na tomto turné spojili sily s fantastickými hudobníkmi – harfistom Michalom Matejčíkom a na vybraných koncertoch aj huslistom Stanom Palúchom. Spolu takto odohrajú ešte osem koncertov:

_PAF45637.10. o 20:00, Košice, Tabačka

10.10. o 16:00, Piešťany, Kúpeľný ostrov, Svetový deň reumatizmu

11.10. o 19:00, Martin, Mestská scéna

12.10. o 19:00, Banská Bystrica, Klub HaD

13.10. o 19:00, Nitra, Synagóga (bez Stana Palúcha)

14.10. o 20:45, Bratislava, Stará tržnica, Rozvojový deň MVRO (bez Stana Palúcha)

15.10. o 19:00, Břeclav, Synagóga (bez Stana Palúcha)

16.10. o 20:00, Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

_PAF4474Počas koncertu si Katka dala na ruku bielu stužku ako výraz podpory pre Bábkové divadlo na Rázcestí a Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici, ktorým župan Marian Kotleba nepodpísal už schválené dotácie na ich projekty. Katka: „To, čo sa udialo v Bystrici je nepochopiteľné a veľmi nebezpečné. Už sme žili v dobe, kde sa cenzurovali názory, zakazovali sa umelecké aktivity, ktoré neboli „vhodné“. Žijeme v demokratickej krajine a to, čo urobil župan banskobystrickeho kraja patrí k prejavom totalitných režimov.“

zdroj: Michal Pivovar

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky