NovinkyKam na koncert?

Katka Knechtová sa stala tvárou nadácie Dobré zo Slovenska

Známa speváčka si ku svojim profesionálnym aktivitám pridala ďalšiu – bude zastrešovať nadáciu, ktorá chce podporiť všetko „dobré zo Slovenska“.

Katarína Knechtová sa nikdy netajila tým, že teritóriom jej pôsobnosti je predovšetkým Slovensko. Je hrdá na to, že je slovenská speváčka spievajúca po slovensky, dokonca sa napriek obrovskému úspechu ani nepresťahovala do „centra šoubiznisu“ do Bratislavy, ale zostala žiť v rodnom Prešove.

kk a koller4Neváhala, ani keď dostala ponuku stať sa tvárou nadácie Dobré zo Slovenska, ktorej cieľom je podporiť predaj slovenských výrobkov a následne pomôcť tým, ktorí pomoc potrebujú. „Získané finančné prostriedky sa budem snažiť rozdeliť do všetkých regiónov Slovenska, prednostne tam, kde je situácia najakútnejšia,“ hovorí Katarína. „Sama viem o takých nemocniciach, no aj o celkom konkrétnych ľuďoch.“

Myšlienku „dobrého zo Slovenska“ podporí aj celkom novou skladbou, ktorá sa stane jej ďalším singlom. Katka ju prvýkrát odprezentuje 26. novembra 2013 v Bratislave na oficiálnom predstavení Nadácie Dobré zo Slovenska, do rádií sa dostane až v januári 2014 a vznikne k nej aj videoklip.

kk a koller3O ten sa postará Martin Kazimír, režisér študentského filmu Zem je guľatá, ku ktorému titulnú skladbu tiež zložila Katka Knechtová. Snímka získala na nedávnom festivale študentských filmov Áčko cenu divákov.

Ešte do Vianoc čaká Katarínu hosťovanie na Unplugged turné Davida Kollera s trinástimi zastávkami v Českej republike, prvý z nich sa uskutočnil 13. novembra v Prahe. Slovenskí fanúšikovia ju budú môcť vidieť na spoločných koncertoch so skupinou IMT Smile, 4. decembra v Bratislave a 7. decembra v Košiciach.

zdroj: Eva Bacigalová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky