Novinky

Kapela Tolstoys podpísala zmluvu so zahraničným vydavateľstvom a ohlásila koncerty na jeseň

Slovenská kapela Tolstoys ohlasuje dvojnásobné dobré správy. Po nedávnom rozšírení zostavy o bubeníka z Nového Zélandu a mladú gitaristku z Nemecka, prináša kapela ďalšie vzrušujúce novinky. Už na jeseň vyráža na turné, ktoré zahrnie päť európskych krajín. Navyše, Tolstoys sa tešia z uzavretia zmluvy s britským vydavateľstvom Duchess Box Records, čo znamená novú a dôležitú kapitolu v ich hudobnej kariére. 

Spolupráca s renomovaným zahraničným vydavateľstvom im otvára dvere k novým príležitostiam a možnostiam šíriť svoj zvuk medzinárodne. Toto britské vydavateľstvo so sídlom v Berlíne je úzko prepojené s PR agentúrou Snowhite PR a distribučnou spoločnosťou Redeye Worldwide, čo môže Tolstoys priniesť významnú podporu a dosah na hudobnú scénu po celom svete. Tolstoys plánujú vydávať nový album No Limit To Love po singloch, pričom prvý singel, aj s videoklipom točeným na film, môžu fanúšikovia očakávať už tento september. Vydanie albumu, na ktorom sa Tolstoys rozhodli spojiť magický trip-hop s prvkami hippie psychedélie, je naplánované na jar 2024.

Od získania ceny Debut roka na RHA 2017 prešla kapela dlhú cestu a odohrala viac ako 150 koncertov doma a v zahraničí. Medzi jej najvýznamnejšie vystúpenia patrili Eurosonic Noorderslag (NL), BUSH (HU), MENT (SI), a účinkovanie na veľkých domácich festivaloch Pohoda, Grape či Colours of Ostrava. Tolstoys predskakovali Tomovi Odellovi, Lole Marsh a Easy Life. Frontwomanku Elu vybrali do Forbes 30 pod 30 a po vydaní druhého albumu Mirror Me, ktorý bol nominovaný na Album roka 2022, sa jej tvár objavila na najväčšom billboarde na Times Square v New Yorku.

S úspechmi a odhodlaním pokračovať v raste, Tolstoys s dychtivosťou očakávajú, čo ich budúcnosť s Duchess Box Records prinesie. Sledujte ich novinky na sociálnych sieťach a nezmeškajte príležitosť zažiť ich hypnotický zvuk na nadchádzajúcom turné.

Najbližšie koncerty:

7.9. Kasárne Karlín / Praha + support Karolína Beranová
8.9. Barmuseum / Martin
9.9. Modranské vinobranie /Modra
14.-17.9. SHIP festival / Šibenik
19.9. Kino Šiška / Ljubljana
11.10. Panke / Berlin
25.11. Akropola / Kremnica

text: Katja Tahlerová
foto: archív Tolstoys

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky