Novinky

Kapela A.M.O. vydáva nový singel Podaj mi ruku

Viktor Hazard, Moe a Opak je trojica mien tvoriaca dnes už legendárne zoskupenie A.M.O., ktoré tento rok oslavuje 20 rokov od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa chalani stretli a rozhodli sa svojim fanúšikom urobiť radosť a usporiadať jedinečný koncert na oslavu tohto výročia. Na jeseň 24. 11. 2023 pripravujú veľkú show v bratislavskom klube MMC tak, ako si na nich scéna pamätá.

Snažíme sa priniesť ľudom zážitok tých silných rokov, keď podľa nás rap na Slovenku zažíval zlatú éru a keď sme hrávali koncerty práve v MMC a boli legendárne, plný klub, zábava… Proste paráda. Chceme na jeden večer priniesť túto atmosféru späť,“ spresňuje Opak.

Kapela pripravuje špeciálny koncert, večer podporí množstvo hostí, ktorí s chalanmi spolupracovali posledných 20 rokov, a taktiež počas večera fanúšikovia uvidia dosiaľ nepublikované zábery z Jamajky, kde natáčali svoj klip Pre vlastných feat. Pad Anthony (2007).

Aby toho nebolo málo, skupina prináša aj novú skladbu Podaj mi ruku, podporenú príjemným vizuálom z dielne režiséra Pierra „Lexisa“ Faboa.

„Plán bol urobiť koncert pre fanúšikov, no energia a atmosféra medzi nami boli také príjemné, že sme sa rozhodli urobiť aj skladbu. Hudobný námet na pesničku som mal už istý čas pripravený, no chcel som ho použiť na niečo naozaj extra špeciálne. A tým bolo práve A.M.O. Klip bol následne jasná vec…“ zdôvodňuje výber tejto skladby producent a DJ Viktor Hazard.

„Téma skladby nám pripadala vhodná a aktuálna. V čase, keď je spoločnosť pod tlakom, cítiť veľa hnevu, sme pokladali za dôležité pripomenúť, že sme všetci na jednej lodi. Mali by sme ako spoločnosť držať spolu a myslieť na to, že vždy je dobrý nápad sa nadýchnuť a skúsiť spolu hovoriť – a to napriek nezhodám. Ticho totiž môže vyplniť niekto, kto nebude práve myslieť na nás a našu budúcnosť tak, ako by sme si predstavovali,“ dopĺňa Moe.

Keďže jeseň je ďaleko a skupina chce svoje narodeniny osláviť s čo najväčším počtom ľudí, môžete ju počas leta vidieť aj na festivaloch.

„Náš plán bol dať možnosť vidieť našu show čo najviac ľudom, a tak sme sa rozhodli dať v lete ešte dva špeciálne koncerty. Pohoda je prestížny festival a navštevuje ho mnoho ľudí z celého Slovenska, takže je to príležitosť vidieť nás aj pre ľudí, ktorí sa do Bratislavy len tak nedostanú. Uprising Festival bola ďalšia jasná voľba, boli sme pri zrode tohto festivalu osobne a patrí k našim obľúbeným akciám,“ spresňuje Opak výber koncertov v lete. 

text: Juraj Cocher
foto: Viktor Cicko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky