NovinkyKam na koncert?

Juraj Kupec pred prvým sólovým albumom posiela do radií nový singel

Slovenský skladateľ, gitarista a producent Juraj Kupec nedávno oslávil 52.narodeniny a intenzívne pracuje na novom autorskom albume „všetko je ako má byť“, ktorý by sa mal objaviť na jeseň. Už z neho zverejnil pesničku “Občas zabúdam”, ktorú otextovala Sima Martausová. Teraz posiela do radií ďalší kúsok z pripravovaného albumu. Pesnička “Medzi nami” je z autorskej dielne Juraj Kupec a Laco Ontko a sprevádza ju lyric video. Okrem intenzívnej práce na nových pesničkách stíha aj produkovať iné projekty a nedávno so svojou skupinou vystúpil pred dvoma hudobnými legendami – pred britskou Uriah Heep a slovenským Elánom.

11. júna 2015 v bratislavskom Istropolise pred britskou hardrockovou kapelou Uriah Heep predstavil pred takmer vypredanou sálou približne 40 min set svojich nových skladieb z pripravovaného nového albumu.  Jeho koncert patrične ocenilo aj fanúšikovské publikum Uriah Heep.

“Pozval som Juraja Kupca, pretože sa mi jeho rocková hudba a štýl, akým ju robí so svojou kapelou, presne hodila na tento koncert”, povedal organizátor koncertu Raymond Kaňa.

“Bolo pre nás veľkým potešením a cťou zahrať si pred legendárnymi Uriah Heep. Je to jedna z mojich srdcových kapiel, na ktorej som vyrastal. Keď som mal 15 a učil sa hrať na gitare, som neustále počúval aj ich platne a sníval o tom mať svoju kapelu. Vtedy by ma ani vo sne nenapadlo že raz budem mať tú česť si pred týmito velikánmi zahrať. Bol to pre mňa veľký zážitok stáť s nimi na jednom pódiu,” prezradil svoje pocity Juraj Kupec

J,Kupec Holic pred elanom 1O pár dní potom, 20.júna 2015 sa na megakoncerte Elánu na letisku v Holíči úlohy predskokana pred početným davom českých a slovenských fanúšikov opäť dobre zhostil Juraj Kupec s kapelou.

 “Som veľmi rád že sme mali možnosť a šancu zahrať si tesne pred Elánom. Naša vďaka za to patrí usporiadateľovi holíčského festivalu Cibula FEST a zároveň organizátorovi Rockovej Maturity. Bol to super zážitok, zahrať si pred takým veľkým publikom slovenských aj českých fanúšikov. Bol som napätý a  zároveň som mal veľký rešpekt, pretože  sme s kapelou išli zahrať až osem nových skladieb z pripravovaného albumu. Mám veľkú radosť, že fanúšikovia Elánu nás prijali, páčilo sa im to a ocenili náš concert na záver veľkým potleskom. Bola tam skvelá atmosféra a bol to veľký zážitok  hrať na takom veľkom pódiu pred tisíckami ľudí, ktorí vám tlieskajú a fandia. Veľmi si to vážim a cením si to,” povedal po svojom vystúpení na holíčskom letisku Juraj Kupec.

Juraj KUPEC

11má na konte spoluprácu s poprednými interpretmi českej i slovenskej hudobnej scény (No name, Jana Kirschner, Peter Cmorik, Pavol Hammel, Tublatanka, Peter Lipa, Andrej Šeban, Lenka Filipová a ďalší). Je niekoľkonásobným držiteľ ocenení : Producent roku a Zvuk roku. Za zvuk a ako producent roka dostal tieto ceny: Producent roka 2000 (No Name – Počkám si na zázrak), Zvuk roka 2000 (Andrej Šeban – Bezvetrie), Zvuk roka 2001 (Peter Lipa – …v najlepších rokoch), Zvuk roka  2002 (Jana Kirschner – Pelikán), Zvuk roka 2003 (Jana Kirschner – Veci čo sa dejú), Producent roka 2003. remake hitu Money Factor – Vráť trochu lásky medzi nás, Zvuk roka 2005 (Peter Lipa – Lipa spieva Lasicu), Zvuk roka 2006 (Peter Cmorik – Nádherný deň), a ako autor cenu za skladbu Dážď (najúspešnejšia pieseň roka 2006). Je majiteľom štúdia Kupec records a pravidelne vystupuje so skupinou Babylon.

Aktuálne koncerty :

  1. júl Cibula Fest Holíč

22. júl SUSULAN Fest Viničné

29. august Budzogáň Fest Terchová

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky