Novinky

David Koller s emotívnym klipom k pesničke Gypsy Love z albumu ČeskosLOVEnsko.

Nádherná príroda severovýchodného Slovenska, rómska osada a na pozadí toho veľká a trochu tajomná lovestory. To všetko môžete vidieť v novom videoklipe Davida Kollera. Vznikol k pesničke Gypsy Love, druhému singlu z albumu ČeskosLOVEnsko. Tá momentálne patrí k najhranejším pesničkám v českom éteri. Klip vznikal v réžii mladého talentovaného slovenského režiséra, prešovčana Rolanda Wranika.

„Pieseň nás hneďzaujala a okamžite vznikol scenár, ktorý rozpráva o Gypsy Love – vzťahu mladého chlapca a rómskeho dievčaťa, tak ako nám ho popísal David. Od začiatku sme sa zhodli na tom, že nemáme radi popisné klipy. Všetky emócie sme sa snažili vyjadriť obrazom, v krátkom snímku, s príjemným nádychom umeleckosti. Zasadením do prostredia rómskej osady to všetko dostalo silný autentický náboj,“ povedal režisér Roland Wranik z We can Production a dodal: „David nám nakrúcanie zľahka usmerňoval. Hovoril nám, čo a kde by konkrétne chcel. Tak sme sa presne trafili do toho, čo cítil“.

„Nakrúcalo sa v Starej Ľubovni, rodnom meste kameramanky Anny Smoronovej, ktorá sa podieľala aj na réžii. Tým bolo pre nás jednoduché nájsť tie najsprávnejšie a najzaujímavejšie miesta v tomto kúte Slovenska,“ prezradil o nakrúcaní mladý režisér.

5Veľkou skúsenosťou pre celý štáb bolo nakrúcanie v autentických rómskych osadách. „Vlastne sme si ani nedokázali predstaviť, že by sme to tam nenakrúcali. Boli sme veľmi milo prekvapení, ako nás tam všetci veľmi priateľsky prijali. Nakoniec z toho boli Rómovia veľmi nadšení a každý z nich chcel byť v zábere,“ doplnil režisér.

Do hlavných úloh obsadil režisér okrem Davida Kollera aj nehercov Kristínu Tukanovú a Michala Pribylinca.

„Aj bez predchádzajúcich skúseností zvládli svoje roly na jednotku, ako profesionáli. Sú dobrí kamaráti aj v súkromí a práve preto si tak dobre rozumeli aj pred kamerou,“ uzavrel režisér.

CeskosLOVEnsko_coverHudbu k pesničke Gypsy Love zložil David Koller so svojim gitaristom Michalom Pelantom. Text na hotovú hudbu napísala slovenská poetka Mirka Ábelová.

„Keď sme začali robiť s Mirkou na textoch, často sme sa rozprávali o tom, čo nás v spoločnosti štve a čo nás teší. Raz prišla reč na Rómov a obaja sme sa zhodli na tom, že predsudky, ktoré má spoločnosť voči nim a tie sústavné rasistické útoky nám lezú na nervy. Raz mi Mirka hovorila, že jej rómsky kámoši hovoria „blonďavé cigánča“, a to ma pobavilo, pretože mne kámoši z Karlína hovorili, že som „bílej cikán“. Zhodli sme sa, že s tým musíme niečo urobiť. A tak vznikla pesnička Gypsy Love,“ spomína na vznik pesničky David Koller.

O produkciu skladby Gypsy Love sa postaral angličan Steve Lyon, ktorý spolupracoval s Depeche Mode, Paulom McCartneym a ďalšími. (http://steve-lyon.com )

Na jeseň sa chystá David Koller so skupinou na slovenské turné.

S hosťom Petrom Aristone ho počas koncertnej šnúry ČeskosLOVEnsko 2015 môžete vidieť v týchto mestách :

26.10.2015 NITRA

27.10.2015 BRATISLAVA

29.10.2015 BANSKÁ BYSTRICA

30.10.2015 KOŠICE

31.10.2015 ŽILINA

Listky na turné sú už v predaji na :

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/3417/david-koller–band-ceskoslovensko-tour-2015

Web:

www.davidkoller.cz

Facebook:

https://www.facebook.com/DavKoll

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky