Novinky

JOSS STONE vydala už štvrtý album a je stále sexi!

Joss StoneAnglická speváčka JOSS STONE vydává nový album Colour Me Free. Platňa, ktorá je štvrtým študiovým počinom pôvabnej dámy a vyšla 1.11.2009 vo vydavateľstve EMI.

Joss Stone ohromila svet farbou hlasu a výnimočným speváckym výrazom, keď pred 5 rokmi vydala debut Soul Sessions. Sotva sedemnásťročné belošské dievča s hlasom, ktorý by sa radšej hodil ku zrelej a životom poznačenej speváčke černošského pôvodu, si podmanilo nielen hudobnú kritiku (4 nominácie na Grammy). Celosvetovo Joss Stone predala skoro desať miliónov kopií svojich platní.

Na novinke Colour Me Free sa vracia ku koreňom soulovej, rhythm’n’bluesovej a prípadne funkovej hudbe. Album kompletne vznikol v hudobnom klube Mama Stone’s, ktorý v rodnom Wellingtonu otvořila a prevádzkuje matka Joss Stone. Nahrávka, ktorú speváčka spoluprodukovala s Jonathanom Shortenom a Connerom Reevesom, je surovým a eklektickým mixom všemožných štýlov od soulu a gospelu cez funk až k hip hopu. Vznikol ako výsledok slobodneho jammovania. Speváčka sama hovorí o organickom procese, ktorého sa účastnila rada zaujímavých hosťí (Jeff Beck, Raphael Saadiq, Sheila E, saxofonista David Sanborn alebo rapper Nas).

redakciu informoval Gabriel Drenka z EMI

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky