NovinkyKam na koncert?

Jana Kirschner uvádza MORUŠA: ČIERNA TOUR!

Jana Kirschner naplánovala pre fanúšikov turné s názvom MORUŠA: ČIERNA Tour! Jesennú sériu koncertov speváčky a skladateľky zažije 9 slovenských miest. Priaznivci Jany Kirschner si vychutnajú skladby z jej platinového albumu MORUŠA: ČIERNA „Muzika“, „Na krídlach divých včiel“ či „Idú“. Odznejú aj piesne z jej ďalších úspešných albumov MORUŠA: BIELA, Krajina Rovina a speváčkine najväčšie hity. Nenechajte si ujsť strhujúcu hudobnú cestu plnú slovanskej melodiky a originálnej ženskej poetiky! Turné prináša pod hlavičkou Orange Music Live generálny partner, spoločnosť Orange Slovensko.

Speváčka a skladateľka Jana Kirschner pripravila spolu so svojou kapelou jedinečné turné! MORUŠA: ČIERNA Tour prináša skladby z rovnomenného albumu, ktoré si jej fanúšikovia môžu vychutnať naživo už túto jeseň. Unikátny hudobný počin má na konte medzinárodný úspech a platinovú platňu za predaj na Slovensku. Úspešná speváčka a skladateľka plánuje pre publikum množstvo prekvapení. Zahrá i piesne z albumov MORUŠA: BIELA či Krajina Rovina a najznámejšie hity v nových úpravách.

“Koncept tohto turné je trochu iný. Ide o modernejší zvuk spojený napríklad s video projekciou a elektronikou, no zostava kapely je veľmi podobná a divákom sa opať na pódiu predstaví 11 skvelých muzikantov zo Slovenska a Čiech. Odznejú nové piesne, ale i tie staršie, ku ktorým sme sa na poslednom turné nedostali,” prezradila Jana Kirschner.

Priaznivci sa môžu tešiť na unikátne hudobné predstavenie Jany Kirschner plné slovanskej melodiky, originálnej ženskej poetiky a dojímavých hudobných okamihov. Spolu so speváčkou sa predvedie aj jej “rodinný orchester” doplnený o mužský spevácky kvartet. Originálne koncerty si spolu s Janou Kirschner vychutná publikum na 9-tich koncertoch v rámci Slovenska.

“Teším sa, že stretnem ľudí, ktorí sú nám verní a milujú to, čo robíme. Viem, že nebude jednoduché dať opäť dokopy

takú veľkú kapelu. Práve preto sa s prípravami začína už v týchto dňoch. Sľubujem, že opäť prinesieme niečo nové. Tento rok hráme aj v mestách, ktoré sme v rámci turné k Moruši: Bielej neodohrali. Veľmi sa teším na Košice, Nitru a Komárno,“ konštatuje s radosťou Jana Kirschner.

Jedinečný projekt MORUŠA je rozdelený na dve časti – Biela a Čierna. Prvá časť MORUŠA: BIELA vyšla v novembri 2013 a stretla sa s obrovským úspechom u fanúšikov aj hudobných kritikov. Navyše album získal uznanie aj v zahraničí. MORUŠA: BIELA sa stala jedným z najpredávanejších hudobných titulov na Slovensku za rok 2013. Jana Kirschner absolvovala k albumu úspešné koncertné turné, ktoré videlo niekoľko tisíc divákov nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.

Druhú časť projektu MORUŠA uviedla Jana Kirschner koncom minulého roka. Album MORUŠA: ČIERNA dosiahol už mesiac po vydaní platinový status za predaj nosičov na Slovensku. Singel „MUZIKA!“ vyšiel celosvetovo v britskom hudobnom vydavateľstve Doubledrop. Oba albumy MORUŠA: BIELA a MORUŠA: ČIERNA vyšli vo vydavateľstve Slnko records.

Fanúšikovia sa teraz vďaka Orange Music Live môžu tešiť na hudobne aj vizuálne zaujímavú šou, ktorá odštartuje na jeseň na Slovensku pod názvom MORUŠA: ČIERNA Tour. Vstupenky sú dostupné prostredníctvom siete Ticketportal a na miestach konania. Všetky informácie nájdete na www.janakirschner.com a na https://www.facebook.com/janakirschner?fref=ts

MORUŠA: ČIERNA Tour 2015

  8.10. Banská Bystrica – Záhrada

  9.10. Žilina – Synagóga

10.10. Martin – Kino Strojar

11.10. Trenčín – Piano Klub

23.10.  Nitra – Nájomná jednotka

24.10. Prešov – Kino Scala

25.10. Košice – Tabačka

27.10. Komárno – Mestské kultúrne stredisko

28.10. Bratislava – Stará tržnica

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Bára Prášilová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky