Novinky

Jana Kirschner je nositeľkou Identifikačného kódu Slovenska!

Jana Kirschner stíha všetko! Speváčka a skladateľka zložila hudbu k filmu Deti a nahrala pokračovanie úspešného projektu Moruša Čierna, ktorý sa dá už objednať v predpredaji! Teraz sa Jana Kirschner dočkala ďalšieho ocenenia. Jej tvorbu a umenie ocenili prestížnou cenou Identifikačný kód Slovenska, ktorú udeľuje občianske združenie Artem významným tvorcom kultúry.

Speváčku Janu Kirschner identifikovali významným kódom! Na Bratislavskom hrade sa stala nositeľkou ocenenia Identifikačný kód Slovenska. Združenie Artem ocenilo významných predstaviteľov vedy, literatúry, výtvarného umenia a populárnej hudby.

20141004_024„Toto ocenenie je veľmi zaujímavé najmä preto, lebo je spektrálne veľmi široké. Vedľa mňa sedel významný profesor Michal Valent a nórska výtvarníčka Britt Boutros Ghali. Úprimne priznávam, že som niektorých z nich vôbec nepoznala. O to väčší je to pre mňa prínos a som vďačná, že som mohla byť súčasťou tohto večera.“ Tešila sa z ceny Jana Kirschner.

Identifikačný kód Slovenska udeľovali na Bratislavskom hrade už po ôsmykrát. Tento rok ocenenie okrem Jany Kirschner získali herci Zdena Grúberová, Jozef Vajda, moderátorka Adela Banášová, výtvarníci Marek Ormandík, Gordana Turuk, česká speváčka Lenka Filipová a ďalší.

„Mimoriadnosť tejto speváčky možno charakterizovať aj takto: Sú takí, ktorí tak rýchlo ako sa objavili aj odídu. A potom sú umelci. Ich cesta k momentu, aby ich publikum objavilo bola nielen dlhá, ale predovšetkým náročná. Ale preto zostávajú natrvalo.“ Uviedol Janu Kirschner PhDr. Ľuboslav Moza z občianskeho združenia Artem.

20141004_054Jana Kirschner teraz dokončila úspešný projekt Moruša, ktorý je rozdelený na dve časti Biela a Čierna. Do jeho nahrávania sa zapojili takmer dve desiatky muzikantov zo Slovenska, Česka a Veľkej Británie. „Moruša Biela“ vyšla minulý rok vo vydavateľstve Slnko Records a stretla sa s obrovským úspechom, nielen u fanúšikov, ale i hudobných kritikov a získala rešpekt a uznanie aj v zahraničí. Teraz speváčka dokončila druhú časť Moruša Čierna, ktorá vychádza už o tri týždne.

“Moruša Čierna je donahrávaná. Som šťastná, že sme ju dokončili včas. Na albume je deväť skladieb. Je to môj doteraz najodvážnejší album a som presvedčená, že aj naprekvapivejší. Bola to pre mňa obrovská výzva, nielen spevácka ale i autorská. Je to krásny kus práce a  zdá sa, že sa nám opäť podarilo vytvoriť niečo nové a posunúť sa ešte o kúsok ďalej.“ Prezradila Jana Kirschner.

 zdroj: Nora Krchňáková

foto: René Miko

          Oficiálne vychádza Moruša Čierna 27. októbra 2014 vo vydavateľstve Slnko Records. Nový album si už fanúšikovia môžu objednať v predpredaji na https://www.slnkorecords.sk/sr_album.php?id=129&lang=sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky