NovinkyKam na koncert?

IRON MAIDEN V ŽILINE UŽ DNES!

Legendárni Iron Maiden vystúpia už dnes v Žiline. Podujatie láka tisícky Slovákov, v blízkosti Letiska Žilina sa preto očakáva zhustená doprava. Na cestách v okolí Letiska Žilina platia mimoriadne dopravné nariadenia. Kapela aj organizátori návštevníkov vyzývajú na trpezlivosť a využitie alternatívnych spôsobov: “Ak nemusíte, necestujte osobnými autami. Pripravili sme zdarma kyvadlovú dopravu zo Žiliny na letisko a nazad, využite ju.” Mimoriadna oficiálna doprava autobusmi bude premávať pravidelne z autobusovej stanice v Žiline v deň koncertu od 12:00 v smere na Letisko Žilina v pravidelných intervaloch. Rovnako budú posilnené spoje aj bezprostredne po koncerte od 23:30. Stačí nájsť označený autobus na stanovisku, nasadnúť a nechať sa odviezť priamo k areálu koncertu. Organizátori v snahe odľahčiť situáciu na cestách poskytujú oficiálnu kyvadlovú dopravu gratis pre všetkých návštevníkov. Pre hladký priebeh posilnili aj vybrané železničné spoje. V spolupráci so žilinskou políciou bude organizovaná doprava v centre Žiliny ako aj v okolí letiska.

Stanovať ani campovať sa v areáli letiska nedá. Pre tých, ktorí sa predsa len rozhodnú cestovať autom, je na letisku k dispozícii spoplatnené parkovisko. V sieti Ticketportal stojí lístok na parkovisko 7,- eur, priamo na mieste sa bude parkovné predávať za 10,- eur. V snahe predísť kolónam a dopravným koplikáciám vyzývajú organizátori všetkých motoristov, aby rátali s dostatočnou časovou rezervou. “Očakávame tisícky ľudí a kapacita parkoviska na letisku je značne obmedzená. Ak sa návštevník rozhodne ísť vlastným autom, žiadame ho, aby si vyčlenil dostatok času a do areálu prišiel čo najskôr. Vždy je lepšie hodinku-dve posedieť s kamarátmi, ako nestihnúť začiatok koncertu,” vysvetliť za organizátorov Patrik Svitek. Na parkovisku bude už počas dňa pripravené občerstvenie pre fanúšikov. Hoci parkovisko bude dostupné omnoho skôr, brány samotného areálu sa otvoria o 16:00 pre majiteľov vstupeniek Early Bird Golden Circle. Následne o 17:00 začnú vpúšťať do areálu všetkých návštevníkov.

V predaji sú aktuálne voľné už iba klasické vstupenky na státie. Predávajú sa exkluzívne v sieti Ticketportal po 50,- eur / kus. Priamo na mieste sa budú vstupenky predávať po 60,- eur / kus. Kategórie Golden Circle (státie pod pódiom) a Golden Circle Early Entry (státie pod pódiom so skorším vstupom) sú už vypredané. Manažment Iron Maiden aj organizátor NuCoast Productions vyzývajú fanúšikov, aby si kupovali vstupenky len cez oficiálne predajné miesta.

Vstupenky na státie aj parkovné:

https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21909

Facebook event:

https://www.facebook.com/events/1051497384911245/

Web:

http://www.octopuspromotion.sk

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky