NovinkyFotoreportyReportáže

FOALS opäť na Slovensku

Pondelok 27. jún a koncert  britských „žriebätok“ – Foals. Ich melodická indie-rocková show rozburácala natrieskaný MMC klub. Hudba Foals pôsobí ako súvislý tok hutných zvukov. Vlani vystúpili napríklad aj na Grape festivale v Piešťanoch.

Energická show trvala niečo vyše hodinu a pol, ktorú si nadšení fanúšikovia do sýtosti vychutnali aj napriek deficitu kyslíka v naplnenom priestore MMC.

Už od úvodných tónov sálu zaplavila vlna navrstveného zvuku, ktorý bol však naturálny. Foals si priviezli mimoriadne množstvo aparatúry, ktoré zaplnilo celé pódium. Ako uvádzajú, hrajú bez podporných liniek a kombinujú elektroniku a gitary naživo. Okrem zvukovej techniky si priniesli aj efektné svetlá, ktoré vhodne dopĺňali ich hudbu.

Kapela aktuálne cestuje po Európe s novinkou What Went Down. Ich setlist samozrejme obsahoval aj staršie skladby a najväčšie hity. Spevák Yannis Phillippakis dokonca zostúpil aj do rozvášneného publika, čím ešte viac umocnil kontakt kapely s prevážne mladým publikom.

Kapela, ktorá vznikla v roku 2005 v Oxforde, minulý víkend vystúpila na festivale v Glastonbury a predvedie sa aj na iných festivaloch. Naproti tomu im vystúpenie v MMC musel prísť ako malý klubový úlet, ktorý však možno ešte viac umocnil efekt z ich hudby. Skupina by zrejme zaplnila aj väčšiu halu, ale Bratislava má s koncertnými priestormi dlhodobý problém. Napriek tomu koncert stál za to.

KOMPLETNÝ FOTOREPORT NÁJDEŠ TU!

text a foto: Peter Štyri

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky