NovinkyPredstavujeme

InQuest – Ich jedinečnosť sa skrýva v hudobnom štýle.

Predstavujeme mladú kapelu InQuest z Lučenca , v tejto formácii hrajú už tretí rok. Ich hudobný štýl je dosť komplikovaný a sami ho označujú za POP-PUNK-SCREAMO ROCK, nedá sa to spresniť, pretože je to mix tvrdšieho aj mäkšieho štýlu. Predovšetkým niečo moderné, čo na Slovensku ešte nie je.

Ich najväčšími úspechmi sú ako inak koncerty a možnosť prezentovať svoju tvorbu pred publikom. Pred dvoma rokmi sa predviedli na festivale Orange JOJ Music Summer na Ružinej a toto leto zatiaľ zahrali na Lake feste tiež na Ružinej. Pochváliť sa môžu aj koncertovaním za hranicami Slovenska. Konkrétne to skúšali v Čechách, kde sa kapela InQuest zúčastnila súťaže Rock Aréna Líheň. Po dlhom boji si títo mladí muzikanti zo Slovenska vybojovali druhé miesto.

Začiatkom tohto roka vydali svoj prvý EP album s názvom Začiatok, za sebou majú už aj turné s ich albumom, ktoré sa menovalo Začiatok tour. Momentálne sa chalani chystajú natočiť klip na skladbu Útek a takto doplniť svoj arzenál.

„Máme pred sebou veľa práce, tvoríme nové veci a ak by nám to vyšlo, tak koncom tohto roka by sme vydali už aj album. Ak sa nám to podarí, tak odštartujeme summer tour.“ Prezradil nám Ronnie Goncalves.

Zostava InQuest

Martin Goncalves- spev, basgitara
Ronnie Goncalves – gitara, vokál, scream
Ladislav Znám(LeZlee) – klávesy, vokál, sampling
Martin Alaksa – bicie

Nájdete ich tiež na –

Facebooku https://www.facebook.com/InQuestLC?fref=ts

Bandzone http://bandzone.cz/inquestlc

Text: Paľo Dráb

Foto: archív InQuest

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky