Novinky

IMT Smile zverejnili nový singel Život človeka, ktorý nájdete na novom albume

Skupina IMT Smile vydáva svoj nový album. Okrem dvoch noviniek Život človeka a Bolo to tak dávno pridáva IMT Smile tri hity, ktoré muzikanti nahrali nanovo v roku 2022, skladby a tiež šesť live nahrávok z tohtoročných koncertov.

Album je pre skupinu mimoriadne dôležitý, pretože v roku 2022 oslávila nielen svojich 30 rokov od svojho založenia, prevzala si platinovú platňu za album Srdce Rozum Boulevard, odohrala IMT SMILE SUMMER TOUR 2022  pre viac než štyridsaťtisíc ľudí, ale kapelu tiež zasiahlo onkologické ochorenie basgitaristu Peťa Bartoníka, ktorý bol hospitalizovaný v nemocnici len tri dni pred koncertom vo Východnej.

Novinky, záznamy z live vystúpení  a znovu nahraté skladby Kapela,  Exotika, Vyvedený z miery len dopĺňajú fakt, že skupina IMT Smile pokračuje v rovnakom tempe, na aké sú jej fanúšikovia zvyknutí, a neustále hľadá nové cesty a ďalšie výzvy. To potvrdzuje aj úvodná skladba Život človeka, ktorej finálny mix  zverila skupina do rúk amerického zvukového inžiniera, a držiteľa piatich cien Grammy. Chris Lord-Alge sa tak podpísal pod finálnu podobu nového singla Život človeka, text napísal Vlado Krausz a hudbu zložil Ivan Tásler.

Ivan Tásler

IMT Smile. Foto – Peter Ivan

Piesne sme nahrávali v apríli, ešte pred našou Summer Tour. Nahrávali sme v štúdiu Birdland v Považskej Teplej a v našom štúdiu na Kolibe v Bratislave spolu s naším dlhoročným koncertným zvukárom Janom Došekom. Pôvodne sa k nám mal v Birdlande pridať aj Chris, to sa nakoniec nepodarilo, no som veľmi rád,  že Život človeka zmixoval Chris vo svojom štúdiu v Los Angeles “ hovorí na margo albumu Ivan Tásler. 

Album vychádza ako vinyl, CD a digitálne. CD a eAlbum však obsahuje dve skladby navyše, a to konkrétne live verziu Poď so mnou spoločne s Kalim a Hej Sokoly! so skupinou Čendeš. O grafický dizajn albumu sa postaral Peter Ivan.

Skladba Život človeka vychádza nielen ako singel, ale spoločne s Robom Bošeľom pripravili elektrizujúci videoklip plný fantastických momentov z koncertov IMT Smile.

IMT Smile – Život človeka v roku 2022. Front cover.

IMT Smile – Život človeka v roku 2022. Tracklist.

zdroj: Tomáš Karpel, tlačová správa
foto: Peter Ivan

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky