NovinkyKam na koncert?

IMT Smile a Lúčnica už stihli vypredať Inchebu, pridávajú ďalšie predstavenie na zimnom štadióne

IMT Smile a Umelecký súbor Lúčnica sa túto zimu vracajú na koncertné pódiá s veľkolepým projektom Made in Slovakia. A na základe neutíchajúceho diváckeho záujmu pridávajú k doteraz avizovaným predstaveniam ďalšie – 9.januára 2016 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Hudobno-tanečné predstavenie kapely IMT Smile a nášho národného klenotu Lúčnice videlo doposiaľ už vyše 50 tisíc divákov a túto zimu sa k nim zjavne pridajú ďalšie desaťtisíce. Projekt ovenčený nadšenými reakciami fanúšikov a nadmieru prajnými recenziami odborníkov ovládol koncertné pódiá minulú zimu a tento rok tomu nebude inak. Do štartu turné ostáva ešte viac ako šesť týždňov a košická Steel Aréna pomaly začína hlásiť plný stav. Bratislavská Incheba, v ktorej sa v decembri predvedie toto netradičné spojenie moderného a tradičného umenia hneď dvakrát, je na tom podobne. Vstupenky na sedenie, o ktoré je najväčší záujem, sú už nejaký čas beznádejne vypredané, pričom predstavenie 22.decembra je vypredané už úplne. Práve na základe neutíchajúcich žiadostí o ďalšie vstupenky sa organizátori rozhodli pridať ako rozlúčku s projektom predsa len ešte jeden termín a to začiatkom nového roka. 9.januára tak IMT Smile a Lúčnica vystúpia na Zimnom štadióne O.Nepelu v Bratislave.

Takýto záujem nečakal ani samotný líder IMT Smile a jeden z producentov projektu, Ivan Tásler: “Do začiatku predstavení ostáva ešte dosť času a my už dlhšie zápasíme s otázkami fanúšikov, či budeme ešte pridávať, že už nevedia zohnať lístky. Konkrétne v Bratislave boli na sedenie už dávno vypredané. Nebolo to jednoduché rozhodnutie, ale napokon sme sa všetci zhodli, že rozlúčiť sa s týmto krásnym projektom na veľkom štadióne, bude takým darčekom pre nás, aj pre fanúšikov.

A prečo sa teda nerozhodli usporiadať predstavenie hneď v tejto veľkokapacitnej sále? “Aj sme sa pôvodne pokúšali, ale trochu nás vyšachovala KHL-ka. Nenašli sme v čase, keď sme znovuuvedenie predstavenia pripravovali, vyhovujúci termín. O to viac sa tešíme teraz. Neviem ako Lúčnica, ale pre IMT Smile to bude s autorským projektom premiéra na tomto štadióne. Pevne verím, že aj ten naplníme, podobne ako Inchebu,” dodáva Tásler.

Made in Slovakia je skutočne výpravný projekt, o čom svedčí aj fakt, že o nezabudnuteľný zážitok divákov sa bude pred a počas predstavení starať takmer 150 členný tím účinkujúcich a organizátorov. Na fanúšikov čaká okrem profesionálnych speváckych a tanečných výkonov aj efektná svetelná show, či jedinečná poschodová a pohyblivá scéna. Oproti minulému roku sa objaví v rámci show dokonca aj pár noviniek v repertoári. Celé predstavenie má aj tentokrát pod taktovkou uznávaný režisér Ján Ďurovčík, bývalý člen Lúčnice a žiak prof. Štefana Nosáľa, umeleckého vedúceho legendárneho súboru.

Okrem pripravovaných štyroch predstavení na Slovensku predstavia IMT Smile a Lúčnica 19.decembra svoj veľkolepý projekt aj divákom v pražskej O2 arene. Vstupenky sú dostupné v predpredaji v sieti Ticketportal.

Termíny predstavení:

15. december 2015, 19:00 hod.
Steel Aréna, Košice

19. december 2015, 19:00 hod.
O2 arena, Praha

21. december 2015, 19:00 hod.
Incheba Expo Aréna, Bratislava

22. december 2015, 19:00 hod.
Incheba Expo Aréna, Bratislava – VYPREDANÉ

9. január 2016, 19:00 hod.
Zimný štadión O.Nepelu, Bratislava

Predpredaj vstupeniek:

www.ticketportal.sk

Viac info na:

www.facebook.com/imtlucnica

Zdroj: Anna Tásler-Onderková – PR manager projektu IMT Smile a Lúčnica

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky