NovinkyKam na koncert?

IMT Smile a Lúčnica už majú za sebou skúšky a prezrádzajú novinky spoločného turné

Kapela IMT Smile a Umelecký súbor Lúčnica má za sebou intenzívne tri dni skúšok na predstavenie Made in Slovakia, s ktorým sa po minuloročnom úspechu predstavia opäť túto zimu divákom v Bratislave, Košiciach a Prahe.

Košické predstavenie 14.decembra, ktoré odštartuje veľkolepú hudobno-tanečnú šnúru, sa nezadržateľne blíži. IMT Smile a Lúčnica preto absolvovali v Piešťanoch spoločné nácviky a generálky za účasti všetkých účinkujúcich, aj celého organizačného štábu, vrátane režiséra Jána Ďurovčíka.

IMTLUCNICA_skusky11Intenzívne prípravy na šesť predstavení, 14. a 15. decembra v Košiciach, 21. a 22. decembra a tiež 9. januára v Bratislave a 19.decembra v Prahe, trvali tri dni od skorých ranných do neskorých večerných hodín a vyžiadali si absolútnu koncentráciu a spoluprácu všetkých zúčastnených. O vypäté situácie, ale aj dobrú náladu tak nebola núdza.

Tanečný súbor sa len pred pár dňami vrátil z medzinárodného folklórneho festivalu v Sankt Peterburgu, kde okrem iných cien vyhral aj hlavnú cenu celého festivalu, takže sa vrátili vo veľkej eufórii a myslím si, že v ešte väčšej začínajú pripravovať práve toto turné. Z minulého roka vedia, aká krásna nálada to bola, akého nádherného programu sú súčasťou a tešia sa na spoluprácu,“ vyjadril sa za Lúčnicu jej riaditeľ Marián Turner.

Promovideo

Sklabu Niekto ako kráľ vo verzii s ľudovou piesňou A ja taká dzivočka (cingilingibom) nahrali IMT Smile s orchestrom a speváckou skupinou Lúčnice pri príležitosti spoločných hudobno-tanečných predstavení Made in Slovakia.

Skúšky si nenechal ujsť ani umelecký vedúci Lúčnice, prof. Štefan Nosáľ, ktorý sa v začiatkoch projektu netajil svojimi obavami. Dnes má podľa Turnera na vec celkom iný názor: „Keď videl, ako nádherne symbióza medzi Lúčnicou a IMT Smile funguje, dal tomu absolútne zelenú kartu, po minuloročných predstaveniach bol nadšený a teší sa aj na tohtoročné.“

IMTLUCNICA_skusky14Už dávnejšie organizátori avizovali v rámci predstavení aj nejaké novinky, ktoré teraz, po skúškach, dostali aj reálny charakter a tak sa môžu diváci tešiť na ešte väčšiu a atraktívnejšiu show. Režisér projektu Ján Ďurovčík, ktorý je síce zástancom toho, že čo funguje, sa meniť nemá, to vysvetľuje nasledovne: „Nepotrebovali sme robiť zmeny z toho dôvodu, že by niečo nefungovalo. Čiže akákoľvek zmena, ktorá vznikla, je len takým malým bonusom z prebytku autorskej energie a emócie z pocitu tvorby.“

O aké zmeny a nové prvky teda ide? „Chceli sme ponúknuť aj divákom, ktorí už predstavenie videli, niečo nové, preto sme tentokrát postavili na pódium až dvoje bicie s dvoma bubeníkmi, ktorí sa perfektne dopĺňajú. Na chvíľu si za ne dokonca sadne aj môj brat Miro. Do playlistu sme taktiež zaradili skladby Kým stúpa dym a Čo ak, ktoré v ňom minule neboli. Aj v rámci pódia máme pripravený nový prvok, ten však nebudem prezrádzať, nech to ostane pre divákov prekvapením do poslednej chvíle, prezradil aspoň zopár noviniek líder IMT Smile a jeden z producentov projektu Ivan Tásler.

IMTLUCNICA_skusky15Divákom sa legendárny súbor pod umeleckým vedením prof. Štefana Nosáľa a energickí muzikanti na čele s Ivanom Táslerom predstavia v predvianočnom období. Posledné, rozlúčkové vystúpenie odohrajú krátko po Novom roku. Tempo, akým sa míňajú vstupenky na tieto predstavenia a fakt, že aj tento rok sa, tak ako minulý, pridávali stále ďalšie a ďalšie, naznačuje, že aj táto hudobno-tanečná zima sa bude niesť v znamení projektu Made in Slovakia.

Vstupenky na slovenské i české predstavenia sú v predaji v sieti Ticketportal.

Termíny predstavení:

14. december 2015, 19:00 hod.
- Steel Aréna, Košice

15. december 2015, 19:00 hod.
- Steel Aréna, Košice

19. december 2015, 19:00 hod.
- O2 arena, Praha

21. december 2015, 19:00 hod.
- Incheba Expo Aréna, Bratislava

22. december 2015, 19:00 hod.
- Incheba Expo Aréna, Bratislava

9. január 2016, 19:00 hod.
- Zimný štadión O. Nepelu, Bratislava

Predpredaj vstupeniek:

www.ticketportal.sk

www.ticketportal.cz

Viac info na:

www.facebook.com/imtlucnica

Zdroj:

Anna Tásler-Onderková

PR manager projektu IMT Smile a Lúčnica

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky