Novinky

IGORA KMEŤA ML. ČAKÁ PRELOMOVÝ ROK: VÍTA HO NOVÝM VIDEOKLIPOM „JA SOM FUNKY“

Má na konte milióny vzhliadnutí svojich videoklipov, niekoľko úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. Už o pár dní oslávi svoj dvanásty rok na scéne. Pri tej príležitosti predstaví dlhoočakávaný debutový sólový album. Svoj doposiaľ najprelomovejší rok víta Igor Kmeťo ml. novým videoklipom „Ja som funky“.

„Jeden z najdôležitejších rokov môjho života a prelom všetkého, čo som dodnes urobil,“ rekapituluje Igor Kmeťo ml. uplynulý rok svojej kariéry. „Prehodnotil som veľa vecí vo svojom živote i v hudbe. Som si istý tým, čomu sa práve venujem, a to som pred tým nebol. Osamostatnil som sa, viac si verím. Celý rok som neustále striedavo koncertoval alebo sedel v štúdiu a dával som dokopy skladby na album,“ rozpráva Igor o doske, ktorú pôvodne plánoval vydať ešte v roku 2014. Namiesto nej však napokon prišiel úspešný duet s Monikou Bagárovou „Skús zabudnúť“ http://goo.gl/euNoFg a letný hit s Rytmusom „Fantázia“ http://goo.gl/rVZZzY.

Na prelome starého a nového roka Igor predstavuje singlovú novinku s videoklipom „Ja som funky“, ktorá je prvou predzvesťou rovnomenného avízovaného albumu. Ako spevák prezrádza, skladba vznikla približne pred rokom, svoju finálnu podobu však dostala až v týchto dňoch. O hudobnú stránku singla sa Igor postaral osobne, text zveril kolegovi Jakubovi Kanderovi alias Elpemu. Ako Igor prezrádza, zladiť s melódiou ten správny text tentokrát nebolo jednoduché, napokon sa to však podarilo práve Elpemu, a tak hudba dostala, čo jej patrí.

7sm_FOTO_BRANO SIMONCIKPo sfinalizovaní singla prišla na rad kreatíva „tváre skladby“ v podobe videoklipu. Rovnako ako pri klipe „Fantázia“, aj v prípade „Ja som funky“ si sadol na režisérsku stoličku čím ďalej, tým vyhľadávanejší režisér Michal Nemtuda. „Miško je v prvom rade môj dobrý priateľ a talentovaný chlapec. Poznám ho už pár rokov z Petržalky a z filmov aj klipov,“ vysvetľuje Igor. „Keď sme sa spolu bavili o hudbe, zistil som, že máme veľa spoločného. Neskôr som videl videoklipy, ktoré začal nakrúcať a všimol som si, že mu to ide naozaj veľmi dobre. Dlhšie sme mali v pláne, zrealizovať spoluprácu, a tak prišlo nakrúcanie klipu „Fantázia“, a Patrik (Rytmus) a ja sme sa dohodli, že ho nakrúti Miško. Fantázia sa stala letným hitom roka 2014 a video sa nám veľmi podarilo,“ hodnotí predošlú spoluprácu s mladým režisérom. „Keď som uvažoval nad klipom k skladbe „Ja som Funky“, chcel som, aby bolo z neho cítiť 90te roky a zároveň, aby pôsobil ako film. Vymyslel som scenár, poslal som ho Miškovi a povedal som mu, nech si pozrie ako inšpiráciu český film BONY a KLID. Upravený scenár, ktorý vymyslel, sa mi zapáčil, a toto je výsledok,“ hovorí Igor o námete a následnom nakrúcaní, ktoré prebiehalo v Trenčianskych Tepliciach. Okrem neho sa pred kameru postavilo viacero známych tvárí. „Keď sme premýšľali, koho si pozvať do klipu, najskôr som vybral môjho kamaráta z Prahy Romana Michalčíka, o ktorom som bol presvedčený, že sa do príbehu hodí, navyše som vedel, že je profesionálny herec. Hral  vo filme Bastardi. K nemu sme potrebovali komplica, ktorý bude pôsobiť podobne. Vtedy mi napadol Johnny Mečoch, s ktorým sme sa okamžite všetci stotožnili. Som veľmi spokojný s tým, ako to  chlapci zahrali…“ hodnotí Igor výrobu recesistického príbehu, počas ktorej si celý štáb užil kopec zábavy, čo vidno i v samotnom videoklipe.

Ako napokon dodáva, singel možno označiť za titulnú skladbu albumu, ktorý bude niesť rovnaký názov, teda „Ja som funky“. Keďže Igor na platni pracoval približne päť rokov, prinesie pomerne pestrý prierez jeho dlhoročnej tvorby. Nebudú na ňom chýbať hity „Ona má štýl“, „Fantázia“ či „Tvoj čas“. Do dokončenia albumu ostáva podľa Igorových slov posledných pár dní. „Je takmer hotový, chýbajú mi na ňom ešte dve skladby, ktoré chcem nahrať do konca roka,“ prezrádza. „Fanúšikovia na ňom nájdu aj pár prekvapení, ktoré ich určite potešia. Verím, že im dá pozitívnu energiu. Z môjho pohľadu je toto hudba, ktorú mám rád a ktorú naozaj cítim,“ dodáva na záver.

IGOR KMEŤO ML. | BIO

Igor Kmeťo ml., sa narodil 8. marca 1979 v Bratislave. Jeho hudobný talent sa prejavil už v 6tich rokoch, kedy začal hrať na bicie nástroje. Svoje nadanie rozvíjal na štátnom konzervatóriu v Bratislave, kde sa venoval hre na saxofón a klavír. Ako 16-ročnému mu otec splnil sen a umožnil mu cestu do USA, kde sa venoval modernej hudbe. Profesionálnu hudobnú kariéru odštartoval v roku 2003, kedy vyšiel jeho prvý singel Bubamara”. Album Bubamara” má v dnešnej dobe na konte 60 000 predaných nosičov (multiplatinovú platňu). O rok neskôr (2004) Igor pozval na svoj album slovenskú rapovú jednotku Rytmusa. Spoločne nahrali hit Amen Savore”, ktorý rotoval v slovenských i českých rádiách. Momentálne sa Igor popri nahrávaní sólového albumu venuje hudobnej produkcii vo vlastnom nahrávacom štúdiu – GITANO RECORDS, kde vyprodukoval a nahral hudbu viacerým známym slovenským hudobníkom /Rytmus – (album Kráľ), Tina, Rick Bailey, Robo Opatovský, Lúza, Suvereno, Kmeťo band…

Viac info:

http://www.igorkmeto.sk/

www.facebook.com/Igor.Kmeto.ml

FOTO: BRAŇO ŠIMONČÍK | ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky