Novinky

Hudbu TALKSHOW si kupujú v Kanade, v Rusku aj v Indii!

BRATISLAVA – predstavuje bratislavská kapela Talkshow nové EP. Po úspešnom debutovom albume z roku 2009 ponúkla tri skladby po dobu 48 hodín na voľné sťahovanie z internetu pre všetkých fanúšikov.

Podľa lídra kapely Andreasa na seba skladby nadväzujú a teda minialbum je koncepčný. Piesne s názvami Ice, Bells a Death nahrávali v štúdiu skupiny From Our Hands, zvuk mal na starosti Matej Turcer. Ku piesňam by Talkshow chceli nakrútiť aj videoklipy. Zatiaľ zverejnili aspoň malú ochutnávku – teaser propagujúci novinku:

Momentálne sa všetky pesničky Talkshow predávajú po celom svete prostredníctvom siete CD Baby. Najväčší úspech zožali paradoxne v ďalekých krajinách. Výrazné počty predaných CD aj elektronických albumov zaknihovali India, Kanada, Rusko či Thajsko. V najbližšom období sa preto chce bratislavská štvorica sústrediť na „domácu“ scénu. Pripravujú koncerty na Slovensku, v Česku, v Rakúsku i Nemecku. Najbližšie zahrajú trojicu koncertov s Davidom Kollerom v Žiline, Trenčíne a v Bratislave. V lete sa predstavia napríklad na festivaloch Rock for People, Colours of Ostrava, Rock am Wartberg či Grape. Možnosť vypočuť si všetky pesničky a mať prehľad o aktuálnych koncertoch ponúka kapela aj na vynovenom profile na sieti Facebook:

http://www.facebook.com/Talkshowmusic

Kapela Talkshow vznikla v apríli 2008 v Bratislave. Po dvoch rokoch fungovania sa predrali k špičke domácej alternatívnej scény. Single Try, These Lights, Stella, 3 či Turn Off the Radio obsadzovali v rebríčku jediného slovenského rádia zameraného na alternatívnu scénu popredné priečky. Videoklip ku skladbe These Lights sa na obrazovkách MTV objavoval 10 týždňov. Ich debutová nahrávka vznikala postupne počas roka 2009 v nahrávacom štúdiu koproducenta albumu Mareka Rakovického a finálnu podobu dostala na prelome augusta a septembra toho istého roku. Kapela album pokrstila 11. marca v bratislavskom Subclube a následne predstavila nielen na slovenských koncertoch. Napríklad 13. novembra 2009 boli Talkshow predskokanmi oceňovanej britskej skupiny The Horrors vo Viedni v klube Szene a nedávno – 15. marca si zahrali so švédskymi MF/MB vo Viedni v klube B72.

Predaj:

https://www.cdbaby.com/Artist/TALKSHOW

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky