NovinkyKam na koncert?

Chinaski mieria na Slovensko, prizvali si Knechtovú

Chinaski, jedna z najúspešnejších českých kapiel, vyráža v marci na slovenské turné. Ako hosťa si na koncerty do šiestich miest pozvala Katarínu Knechtovú.

Prvou zástavkou „Chinaski tour 2011 s Katarínou Knechtovou“ bude 25. marca Trenčín, kde počas takmer dvojhodinového koncertu odohrajú Chinaski nielen najväčšie hity zo svojho repertoáru, ale predstavia aj skladby z aktuálneho albumu Není na co čekat. Nasledovať bude Prievidza, Prešov, Žilina a po košickom koncerte sa kapela presunie do Bratislavy, kde 13. apríla vystúpi v bratislavskom Majestic Music Clube.

Kapela na čele so spevákom Michalom Malátnym patrí medzi špičku súčasnej hudobnej scény, pravidelne vyhráva nielen v diváckych anketách, ale získala aj niekoľko ocenení hudobných kritikov. Chinaski doteraz vydali jedenásť štúdiových albumov, z ktorých vzišli hity ako Tabáček, Zadarmo či Klára. Ich aktuálny album Není na co čekat vyšiel v septembri 2010 a niekoľko mesiacov patril medzi najpredávanejšie albumy v Českej republike. Single Šatna a Spáč sa výborne uchytili aj v slovenskom rádiovom éteri.

Špeciálnym hosťom turné bude Katarína Knechtová. Táto charizmatická speváčka, ktorá momentálne pracuje na svojom druhom sólovom albume, vystúpi na turné so svojou kapelou. Chinaski a Knechtová majú so spoločným koncertovaním už skúsenosti. Na jar 2004, keď bola Knechtová speváčkou a líderkou kapely Peha, absolvovali československé turné, ktoré malo obrovský úspech na oboch stranách Moravy. Po siedmich rokoch si spoluprácu zopakujú a to nielen na Slovensku, ale i v Česku, kde budú pokračovať v apríli v spoločnom koncertovaní.

Termíny turné:

25.3. Trenčín, Piano Club

26.3. Prievidza, Element Club

29.3. Prešov, PKO

30.3. Žilina, Dom kultúry

31.3. Košice, Spoločenský pavilón

13.4. Bratislava, Majestic Music Club

 

Vstupenky budú v predaji prostredníctvom siete Ticketportal od 1. marca 2011.

 

www.chinaski.cz

www.katarinaknechtova.com

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky