Novinky

Hudba Simy Martausovej divákov pohladila a postavila na nohy

Do posledného miesta (a ešte trochu viac) vypredaný bratislavský ateliér Babylon včera hostil koncert mladej speváčky a skladateľky Simy Martausovej. V dvojhodinovom programe spolu so svojou skupinou, ktorú tvoria : Igor “Ajdži” Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele),Pišta Lengyel (gitara, steel guitar),Martin Gašpar (kontrabas, basa), Martin Wittgruber (klávesy, akordeón)predstavila pesničky z úspešného minuloročného albumu„Dobrý deň, to som ja.“ ale aj novinky z pripravovaného nového albumu. Tie si od divákov vyslúžili rovnako silné prijatie a potlesk ako už známe piesne, ktoré si veľká časť publika so Simou aj zaspievala. Atmosféra bolaod začiatku veľmi príjemná a medzi publikom a Simou hneď od začiatku zafungovala „správna chémia“. Počas celého koncertu hľadisko a javisko spolu neviazane a vtipne komunikovalo. Po divákmi vyžiadanom prídavku Sima predstavila aj špeciálnu pesničku, ktorú napísala pre „svojich päť chlapov v kapele“. Za koncert sa celý klub poďakoval Sime a skupine dlhotrvajúcim standing ovations.

“Tento koncert bol pre mňa veľmi vzácny. Ľudia nám vytvorili takú skvelú a rodinnú atmosféru, že som miestami mala pocit, ako keby sme všetci spolu boli doma v obývačke”, povedala krátko po koncerte Sima.

Diváci odchádzali z koncertu spokojní a nešetrili chválou. „Bolo to pohladenie, balzam na dušu, ľudsky príjemné a krásne….práve také chvíle robia život krajším…“, povedal po koncerte jeden zo spokojných divákov a ďalší ho hneď doplnil: „Bola to transfúzia pozitívnej energie…“.

Aj podľa diváckych reakcií na koncertoch sa čoskoro definitívne vyberie prvý rádiový singel z nového, zatiaľ nepomenovaného albumu, ktorého vydanie je naplánované na jeseň.

Termíny koncertov :

6.6 Nová baňa

piatok, Dom kultúry

8.6 Malacky

nedeľa, festival

27.6. Pezinok

Hosť koncertu Richarda Mullera

Amfiteáter

6.7. Púchov

24.7. Bratislava

Štúdio L+S, 19.00

25.7 Voderady

festival

30.8. Piešťany

Lodenica, 18.00

6.9. Lučina u Strážnice

XII. Mezinárodní festival „Na vodě“ – Lučina 2014

aktualizované info :

www.simamartausova.sk

https://www.facebook.com/pages/Sima-Martausová/306953752770387?fref=ts

zdroj: Rado Mešša

foto: Kaja Čemová, ocarujuca.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky