NovinkyKam na koncert?Festivaly

Festivaly City Beats budú žiť až do rána, na afterparties zahrajú L Plus, IM Cyber či Bobsan

Mestské festivaly BA City Beats a BS City Beats, ktoré sa budú konať paralelne 20. a 21. júna v Bratislave a Banskej Štiavnici, ponúknu pestrý hudobný program do skorých raňajších hodín. Ich organizátori pripravujú až šesť afterparties, ktoré sa začnú vždy po ukončení diania v hlavných dejiskách festivalov, teda na Pláži pod Ufom a štiavnickom amfiteátri. V Bratislave budú následné afterparties hostiť klub LOFT!, v Banskej Štiavnici sa bude až do rána žiť v čajovniKlopačka a Art Cafe.

V hlavnom meste Slovenska sa návštevníci môžu tešiť na drum&bassový set od L Plusa, ktorého nový singel Everyone/The Lost Moon zaujal už aj poslucháčov britského BBC Radio1. V rebríčku TrackItDown je to dokonca v súčasnosti najsťahovanejší track. Chýbať nebude ani obľúbený DJ, producent, remixér a “bootlegrobič” Bobsan, známy nielen z akcií Hipster Paradise. Nemenej osvedčeným menom z prostredia bratislavských klubov je Yanko Kral – ani on na afterpárty po BA City Beats nebude chýbať. Zo susednej Českej republiky príde do LOFT!u dídžejka IM Cyber, ktorá dokáže okrem drum&bassu ponúknuť aj solídny liquid funk. Dídžejský program v LOFT!e doplnia aj live acty zo zahraničia – už skôr avizovaná britská soulová speváčka Lulu James a tiež islandská vocalhouseová štvorica Sísý Ey, ktorá vlani prerazila chytľavým singlom Ain’t Got Nobody.

Bobsan“V Banskej Štiavnici sme na rozdiel od Bratislavy zvolili model dvoch afterparties, a to v Klopačke a Arte – priestoroch, ktoré domácim určite netreba predstavovať. Veríme, že viac ako štvorhodinové párty pritiahnú aj turistov, ktorým ukážeme, že Štiavnica môže byť zaujímavá nielen cez deň, ale aj v noci,” uviedol za organizátorov Ján Papač. Okrem Bobsana, ktorý vystúpi aj v Bratislave, sa o pestrý program na afterparties v Arte a Klopačke postarajú DJs Vil:am, C.O.D.E., Phonotic, Barbie Idijot + earthquake DJs, Oný a Baša Števulová. Presný harmonogram všetkých šiestich afterparties zverejnia organizátori už čoskoro na oficiálnej stránke www.bacitybeats.

O hlavný program sa na BA City Beats postará anglický spevák John Newman, ktorý sa preslávil ako vokalista v skladbách kapely Rudimental a tiež vlastným hitmi Love Me Again, Losing Sleep alebo Cheating. Okrem nich na festivale vystúpi sedemčlenná manchesterská kapela James, britský spevák a gitarista Fink, nemecká formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom, kubánska kapela Deja-vu a izraelská formácia Tamir GrinbergTrio. Slovenskú scénu zastúpia formácie Dynamo Team, Modré hory a Walter Schnitzelsson.

OnýNa BS City Beats sa taktiež ukáže Fink, Lulu James a Jazzanova, okrem nich aj Richard Muller s českým spevákom Danom Bártom, kubánska speváčka Glenda a tiež slovenské formácie Chiki liki tu-a a Plastic Swans. Permanentky na oba podujatia sa predávajú na stránke www.bacitybeats.sk a v sieti Ticketportal. Festivaly predznamená koncert vynikajúceho britského jazzpopového muzikanta a šoumena Jamieho Culluma, ktorý sa predvedie vo štvrtok 19. júna v AEGON aréne NTC v Bratislave.

Hudobný program na afterparties festivalu BA City Beats v klube LOFT! (20. a 21. júna 2014):

Sísý Ey (Island), Lulu James (Veľká Británia), L Plus, IM Cyber, Bobsan, Yanko Kral.

Hudobný program na afterpárty festivalu BS City Beats v čajovni Klopačka a Art Café (20. a 21. júna 2014):

Bobsan, C.O.D.E., Phonotic, Barbie Idijot + earthquake DJs, Oný, Baša Števulová, Vil:am

L Plus – Everyone / The Lost Moon https://soundcloud.com/techniquerecordings/sets/l-plus-everyone-the-lost-moon

www.bacitybeats.sk

www.facebook.com/BACityBeats

www.facebook.com/events/716155095082238

www.facebook.com/events/527808913984711

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky