NovinkyFotoreportyReportáže

Horkýže Slíže a Polemic rozvášnili na valentína košické publikum na maximum!

Valentínsky večer patril v Košiciach mnohým podujatiam, našťastie, okrem všadeprítomnej lásky si na svoje prišli aj fanúšikovia kvalitnej slovenskej muziky, pretože práve v tento deň mali na východe zastávku aj Horkýže Slíže v rámci ich tour Zlatý Slávyk in memoriam. Názvom  tour kapela reagovala na aktuálne dianie na hudobnej scéne, najmä na nedávne zrušenie ankety Slávik. Pod značkou Topfestu sa vybrali do 18 miest, pričom sa tentokrát zastavili aj na miestach, kde doteraz nehrali. Na tour sa predstavili spolu s kapelami Polemic, Zoči Voči a Bank of Joe.

DSC08725V Košiciach sa Horkýže Slíže ukázali len deň po získaní ocenenia Skupina roka, vrámci odovzdávania cien Zväzu autorov a interpretov (ZAI) za rok 2013, kde sa chalani taktiež obliekli do vtipných kostýmov.  „Už jedenásť rokov sme nevyhrali žiadnu cenu a a ja osobne som ani nechodil na odovzdávanie takýchto ocenení. A ráno som sa zobudil a povedal som si, musíš ísť. Asi sa mi o tom snívalo. Tak som prišiel a podarilo sa to!“ prezradil spevák kapely Kuko s ružovou parochňou na hlave.  V košickej hale Cassosport nechýbal v rovnakom prezlečení a skvelej forme. Okrem koncertu pre návštevníkov čakalo aj odovzdávanie cien v ich ,,špeciálnej´´ ankete Zlatý Slávyk. Vo fiktívnej hudobnej cene svojim hudobným kolegom, s ktorými niekedy vystupujú aj na jednom pódiu, upravili mená typicky po svojom.

Medzi nominovanými na Zlatého slávyka sa tak ocitli kapelky: No Face, Peter Gýč Projekt, Iný sós alebo Celulitídest Buckingam! A to je podľa skupiny len strohý výber zo zoznamu ostatných „súťažiacich“ v ankete. Kuko priznal, že väčšina mien je z jeho hlavy. „A to mi ešte neprešli tvrdšie výrazy,“ zároveň pripomenul, že aj v tomto prípade išlo hlavne o recesiu. Počas večera sa tak konal fiktívny „galaprogram“, ktorý pripomínal televízne vyhlasovania výsledkov. Nechýbal moderátor, videonominácie v jednotlivých kategóriách, a samozrejme špeciálne navrhnuté sošky pre víťazov. Medzi hosťami doslova žiarila Majka z Gurunu,ktorá sa na pódiu objavila viackrát.

DSC08487Poriadne grády začínala dosahovať atmosféra s príchodom kapely Polemic, tá si pripravila výber hitov z celej ich doterajšej tvorby,  samozrejmosťou boli skladby z ostatného albumu Hey! Ba-Ba-Re-Bop.  Kapela si to na stagei očividne užívala a túto príjemnú atmosféru sa jej podarilo preniesť aj na publikum. Ako hosť sa na podiu v jednej skladbe dokonca objavil aj líder Horkýže Slíže Kuko. Do polovice zaplnená hala sa roztancovala v rytmoch reggae a ska pri ich najznámejších hitoch ako Komplikovaná, Ona je taká alebo Svetlá mesta atď.

DSC08448Príchodom Slížov na stage sa odovzdala posledná cena Zlatého Slávyka v kategórii zahraničný interpret do ktorej bola jediná nominovaná ŠPink, tá ju aj vyhrala. Kuko v ružovej parochni spolu s Majkou z Gurunu odpálili energický koncert skladbou Bicie v 85-tom. Nasledovali známe songy, jeden za druhým. Vybrali to najlepšie zo starších albumov až po aktuálny St. Mary Huana Ganja. Na pomoc si dvakrát prizvali aj fanúšikov z publika.

Jeden z nich si vyskúšal priamo na pódiu hru na tamburíne, ktorú mu kapela po skladbe darovala. V dave to miestami naozaj vrelo, letiace kusy oblečenia prípadne zásahy bezpečnostnej služby dokonca komentoval aj člen HS Doktor, ten rozvášnených fanúšikov musel vyzvať, aby sa vrámci zábavy zaobišli bez incidentov.

V tomto prípade treba pochváliť aj usporiadateľov, pretože sa starali o bezpečnosť naozaj svedomito. Fanúšikov kapela obdarila tradičnou nadupanou atmosférou, aj humorom, aktivitami pre fanúšikov… Po oficiálnom závere nasledovali ešte tri prídavky a valentínske srdiečkové konfety, ktoré dali ružovú bodku za parádnym vystúpením. Prítomným na rozlúčku ešte zakývala Majka z Gurunu.  Horkýže Slíže spolu s hosťami potvrdili svoju obľúbenosť aj zmysel pre humor, ktorý v dnešnej ťažkej dobe mnohým často chýba.

Viac fotiek z koncertu nájdete TU.

Autor&foto&video: Martin Laškovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky