NovinkyKam na koncert?

HLAS GENERÁCIE MAJK SPIRIT PREDSTAVUJE COVER ALBUMU „Y“ – SPÚŠŤA JEHO PREDPREDAJ

Najvplyvnejší slovenský raper súčasnosti, Majk Spirit dnes oficiálne spúšťa predpredaj dlhoočakávaného druhého sólového albumu „Y“ na shop.rukahore.sk/ypsilon. Albumový nasledovník megaúspešného debutu „NOVÝ ČLOVEK“ ovládne pulty hudobnín 31.marca. Na posledný marcový deň si hlas generácie zo zoskupenia H16 pripravil pre fanúšikov ďalšie veľké prekvapenie.

Tri roky trvajúce čakanie fanúšikov na druhý sólový album Majka Spirita sa skončí o dva týždne. Oficiálny release CD „Y“ je naplánovaný na 31. marca. Online predpredaj albumu v exkluzívnej spolupráci rapera s portálom shop.rukahore.sk sa však začína už dnešným dňom. Najskalnejší a najnedočkavejší fanúšikovia si vďaka tomu môžu „Y“ objednať ako prví v dvojtýždňovom predstihu. Ruka v ruke so štartom predpredaja fyzického nosiča Majk Spirit odkrýva i jeho minimalistický no signifikantný cover. Vizuál bookletu je dielom fotografa a dizajnéra Adama Pribylinca v spolupráci s renomovanou fotografkou Petrou Ficovou.

vizual_black tour 2015Ďalším čerstvo odtajneným elementom albumu „Y“ je tracklist. Zoznam skladieb vo svojej finálnej podobe prináša aktuálny singel „dobYjeme svet“, ktorý Majk odpremiéroval len pred pár dňami, a tiež pieseň „Boh jediný“, predstavenú koncom minulého roka ako prvý singel z pripravovaného albumu. Ako tracklist prezrádza, na albume sa objavia všetky najväčšie mená zo slovenskej aj českej rapovej scény. Zo Slovenska budú mať česť sa na Majkovom albume predstaviť Čistychov, Ego z Kontrafaktu, Vec, ďalej Delik a Supa z Mojej Reči, Elpe a samozrejme Spiritovi kolegovia Otis a Cigo z H16. Hudobné dielo s názvom „Y“ podporili aj najhorúcejšie mená z Česka Ektor a Ben Cristovao. Album sa nahrával v štúdiu Littlebeat pod odborným dohľadom tímu zvukových odborníkov v zložení: Martin Šrámek, Andrej Hruška a Marek Šurin. Prvý menovaný sa pod svojím známym umeleckým menom Maxo objaví na albume aj ako interpret.

Y_coverSpolu so symbolom Y, komunikujúcim názov albumu, inšpirovaný označením „generácia Y“ (pôvodne generácia narodená v rokoch 1985 až 1995, dnes definovaná ako generácia narodená medzi rokmi 1976 až 2000 – pozn. autora), Majk Spirit šíri na sociálnych sieťach už niekoľko mesiacov i symbol + . Ten súvisí s jeho novým minimalistickým logom spiri+ . Oba nové symboly, ktoré ho sprevádzajú pri vstupe do novej umeleckej éry, prezentuje i na svojej vlastnej značke oblečenia „spiri+“. Spomínané oblečenie si fanúšikovia môžu predobjednať v nasledujúcom období v kombinácii s albumom i albumovou kolekciou „Y“ shop.rukahore.sk/ypsilon . Ako Majk vysvetľuje, novú značku kreoval v súlade s pozitívnou symbolikou a pozitívnym odkazom svojej hudby a nového loga +. Práve kolekcia „Y“ sa v týchto dňoch stáva oficiálnou sprievodnou kolekciou rovnomenného generačného albumu.

Ten si budú môcť fanúšikovia poprvýkrát vypočuť už 31. marca. Okrem releasu dosky sa v rovnaký deň môžu tešiť na ďalšie veľké prekvapenie. Vzápätí po vydaní druhej sólovej štúdiovej nahrávky zaháji raper veľké Česko – Slovenské turné. Šnúra sa začne 10. apríla v Olomouci a skončí sa 6. júna koncertom v Kadani. Najväčšie šou vypuknú 24. apríla v Bratislave a 29. mája v Prahe. Pre viac informácií o hlase generácie v jeho novej ére sledujte www.facebook.com/MajkSpirit.

TRACKLIST ALBUMU | spiri+ | Y                

1.Teraz je čas (prod. Grimaso)

2.Zbojník (+ Maxo, prod. Littlebeat)

3.Slovo (+ Čistychov, Ben Cristovao, prod. The Glowsticks)

4.dobYjeme svet (+ Otis, Supa, Cigo, Delik, prod. Abe Beats)

5.Feel Alright (prod. Pokerbeats)

6.No a čo? (+ Vec, prod. Grimaso)

7.Tancujj RMX (prod. Madskill)

8.Robím to rád (prod. The Glowsticks)

9.Euro Gang (+ H16, S.A.S., prod. Grimaso)

10.Len tak (+ Ego, Ektor, Elpe, prod. Abe Beats)

11.Boh jediný (prod. Abe Beats)

12.Bol som tu (prod. DJ Wich)/ Kvety (prod. Billy Hollywood)

BLACK TOUR 2015  |    Miesta a termíny              

10.04. Olomouc | Club Belmondo

17.04. Brno | Sono Klub

18.04. Hodonín | Planet Aréna Paladium

24.04. Bratislava | Koncert spojený s krstom albumu v Refinery Gallery

30.04. Košice | Diamond Club

09.05. Žilina | U-La-La Klub

15.05. Trenčín | Piano Klub

23.05. Plzeň | Pantheon – Music Club

29.05. Praha | Koncert spojený s krstom albumu v SaSaZu Klube

30.05. Banská Bystrica | Ministry of Fun

05.06. Most | Music Club Kahan

06.06. Kadaň | KZ Orfeum

Viac info: www.majkspirit.sk | www.spirit84.com | www.facebook.com/MajkSpirit |

FOTO: PETRA FICOVÁ/ ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2015

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky