NovinkyKam na koncert?

Hammerfall oznamujú hostí na decembrových koncertoch na Slovensku!

Rage – 20th anniversary of Black in Mind

Rok po vydaní albumu The Missing Link sa v zostave Rage udiala jedna veľká zmena. Post gitaristu ostal opustený, pretože Manni Schmidt chcel po sérii albumov v rokoch 1988-93 a po turné za každou nahrávkou zvoľniť tempo. Nešlo si veľmi predstaviť, že na túto silnú éru niekto len tak nadviaže… Posledné turné v roku 1994 v Japonsku bolo posledným s Mannim.

Avšak hlavný skladateľ Peavy Wagner sa ako ťahúň kapely nikdy nevzdal a do kapely priberá rovno dvoch gitaristov a zostava sa ustaľuje na: Peavy – basgitara, spev, Chris – bicie, Sven Fischer – gitara, Spiros Efthimiadis – gitara. Prvou nahrávkou bola kompilácia 10 Years in Rage (1994), ktorá bola akousi pripomienkou na predchádzajúce obdobie – staré skladby nanovo nahrané a nikdy nevydané skladby tiež konečne vydané, z rôznych období, plus novinková skladba Dangerous Heritage a mix najznámejších piesní Rage v jednej dlhej medley The Blow in a Row. Zvukový klenot ešte zvyšuje štandard Missing Link a gitary sa zarežú do uší fanúšika ľahkosťou ako nôž do masla.

Pravidelnosť vydávania riadnych albumov prekvapivo nebola porušená a RAGE tiahnu do boja aj v roku 1995 s celkom novou zvukovou aj hudobnou bombou BLACK IN MIND. Tá obsahuje od začiatku až po koniec to čo charakterizovalo Rage vždy: nabrúsené gitary, melodické, ale agresívne vokály, skladby v heavy-power-thrashovom štýle a vo všetkých tempách. Pomalá Alive But Dead, ku ktorej bol natočený aj videoklip, speedové Until I Die, Start!, Sent By the Devil, epická In A nameless Time, alebo strednotempové My Rage či Foerver, balada All this time.

Napriek zmene zostavy, albumom Black In Mind začalo mimoriadne a zatiaľ komerčne najúspešnejšie obdobie Rage, ktoré môže charakterizovať aj spolupráca so symfonickými telesami a väčším podielom klasickej hudby na ich albumoch.  Začiatkom tohto roka Peter Peavy Wagner oznámil, že Rage v zostave s Victorom Smolskim a Andre Hilgersom (2007-2015) končia. Obnovení Refuge zas hrávajú len obdobie 1988-1993. Nakoniec sa ale Peavy rozhodol, že obnoví aj RAGE a súbežne bude pokračovať aj v koncertovaní s Refuge. Rage prichádzajú v zostave: Peavy Wagner – basgitara, spev,Marcos Rodríguez – gitaraVassilios „Lucky“ Maniatopoulos – bicie.

Skupina usporiada v závere roka 2015 kratšie turné k 20-temu výročiu albumu Black In Mind, kde odohrá celý tento album! Je to jedinečná šanca, ako zažiť atmosféru spred 20-tich rokov a špeciálne na Slovensku s metalovými velikánmi Hammerfall v Košiciach a v Žiari nad Hronom!!! Dva z dvanástich koncertov k Black In Mind Anniversary Tour sa koná práve u nás a to v termínoch 7. a 8.12.2015 – Hammerfall, Rage a Serenity v Košiciach a Žiari!

Serenity: Rakúska symfonicko-progresívna kapela si po štyroch albumoch už nadobudla renomé, ktoré si stále posúvajú vyššie aj vďaka koncertom. Základom je samozrejme hudba, a preto sa stali aj Serenity vítaným spestrením koncertu Hammerfall a Rage! Mikuláš bude teda štedrý v obidvoch mestách!!!

zdroj: epg.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky