Novinky

From Our Hands vyrážajú na miniturné

11.marca štartuje skupina From Our Hands miniturné, v rámci ktorého sa spolu s Talkshow ukáže v štyroch slovenských mestách. Na úvod to budú Košice, kde sa k obidvom kapelám pripojí britské indie popové duo Sister Gracie. Ďalšou zastávkou bude Prešov, Prievidza a Žilina.

 

From Our Hands a Talkshow sú nielen skvelé kapely, ktoré majú spoločné to, že ich skúšobne sú hneď vedľa seba, oni totiž chalani aj hudobne spolupracujú. Líder Hoťo to vie najlepšie vysvetliť.

“Talkshow iba teraz dokončili nové EP, ktoré robili v našom štúdiu. My sme si najprv nahrali a vydali vlastný nový album Sinners a potom sme do štúdia pustili chalanov z Talkshow. Zistili sme však, že sme už dlho spolu nehrali, tak sme si zorganizovali toto miniturné. Plánujeme, že na jednom koncerte budeme prví my, na druhom zasa oni. Chceme aby boli koncerty premenlivé, nech si každá kapela zahrá v rôznych časoch.”

 

Spoločné turné si doslova žiada spoločnú aspoň jednu skladbu a chalani veru niečo nacvičujú. Hoťo z From Our Hands sa svojim rozsahom na pesničky od Talkshow nechytá, no naopak by to šlo.

“No Andreas si s nami zaspieva. Dlho sa na to pripravuje. Trénuje falzet. A čo sa týka pesničky, ktorú by som mu dovolil zaspievať…asi hociktorú. Keď on spraví tie svoje povestné psie oči, tomu človek nedokáže nič odoprieť.”

 

 

From Our Hands chcú fanúšikom počas miniturné ponúknuť hlavne nové veci, ktoré vyšli pred pár týždňami na albume Sinners. No ani starším peckám sa brániť nebudú.

“Robievame to tak, že si ľudia môžu povedať, akú pesničku chcú počuť. Niektoré veci sme už ale fakt dlho nehrali, takže máme dve možnosti. Buď sa spoľahneme si na niektoré staršie veci nik nespomenie, alebo sa ich naučíme všetky. Sme v skúšobni nonstop a cvičíme aj neskoro večer.”

 

Rockeri z From Our Hands sa tešia na všetky koncerty rovnako, len na každý z úplne iného dôvodu. V Prievidzi a Žiline ich zatiaľ nikdy fanúšikovia nesklamali a cítia sa medzi nimi naozaj výborne. V Prešove to bude ich premiéra, no a v Košiciach to nebude až taký krok do neznáma, keďže minulý rok mali s ľuďmi z tohto mesta tú česť.

redakciu informovala: Maca Schmidtova, PR manager skupiny From Our Hands

 

Autor: Maca Schmidtova

Foto:  Archív

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky