Novinky

Easthetic festival potvrdzuje prvých interpretov- na východ prídu Noisecut a Ink Midget & Pjoni

Easthetic festival, ktorý vlani oživil kultúrne dianie na východe Slovenska, ponúkne aj toto leto hudbu rôznych podôb. Prvými dvoma potvrdenými interpretmi 2. ročníka podujatia sú päťčlenná elektropopová skupina Noisecut a mladá talentovaná dvojica Ink Midget & Pjoni.

Formácia Noisecut z Bratislavy na čele s charizmatickou speváčkou Bet-Maj Sepjou má na konte tri štúdiové albumy. Posledné dva vyšli vo vydavateľstve Slnko Records. Debutovú nahrávku Landscapes vydali v roku 2003, jej nasledovník Deň za dňom sa na trh dostal o dva roky neskôr. Za tretiu štúdiovku BLIIIZKO Noisecut dostali poslucháčsku cenu Radio_Head Award v kategórii Album roka 2008. V súčasnosti usilovne pracujú na štvrtom albume. Ten bude obsahovať aj niekoľko spoluprác, napr. singel roka 2010 podľa poslucháčov Rádia_FM – Mariena (feat. J.B.Kladivo) a skladbu Jazda (feat. Lyrik). Noisecut si zahrali ako predskokani na koncertoch legendárnych Nine Inch Nails alebo IAMX. V auguste sa predstavia aj na Eastheticu a my sa už teraz tešíme na skladby ako Rieka, Zem stíchla, Ako ďalej alebo Svitá a koncertné novinky December, Mariena a Bez mora.

Duo Ink Midget & Pjoni tvorí Jonatán Pastirčák alias Pjoni a Adam Matej. Zoznámili sa už ako trojroční, na scénu vstúpili ako tínedžeri prostredníctvom skupiny Tucan. Dvojica elektronických experimentátorov sa napriek svojmu mladému veku už predstavila na významných festivaloch ako Wilsonic a Pohoda, Ink Midget vystúpil nedávno ako predskokan na koncerte Islanďana Ólafura Arnaldsa. Na rok 2011 sľubujú Ink Midget & Pjoni debutový album – „splitko“, ktorý by chceli vydať na vinyle.

Easthetic festival sa bude konať 5. – 6. augusta 2011, rovnako ako vlani na Zemplínskej šírave, približne 12 kilometrov od Michaloviec. Priestor na ňom znovu dostanú nielen hudobníci, ale široké spektrum umelcov. Predpredaj vstupeniek na 2. ročník multikultúrneho letného festivalu odštartuje v marci. V roku 2010 sa na podujatí predstavili napríklad Nôze (F), Realistic Crew (H), WWW (CZ), zo slovenských kapiel to boli Billy Barman, Chiki liki tu-a, The Swan Bride, Talkshow alebo Lavagance.

 

Fotografie v prílohe.

 

Oficiálne webové stránky festivalu:

 

Web: www.easthetic.sk

Fanpage: www.facebook.com/easthetic

Autor: Ján Papač

Foto: Archív

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky