NovinkyKam na koncert?

Fotograf Zdenko Hanout prichádza s ďalšou výstavou, ukáže Alanis Morissette aj ZAZ

Fanúšikovia kvalitnej koncertnej fotografie sa majú na čo tešiť. Profesionálny fotograf Zdenko Hanout bude mať v Bratislave ďalšiu výstavu, na ktorej predstaví výber zo svojej tvorby z roku 2012. Výstavu s veľavravným názvom Music In Pictures 2012 si záujemcovia budú môcť pozrieť v Galerii Dunaj~ na Nedbalovej ulici, a to od 1. do 30. augusta 2013. Vernisáž, ktorá bude vo štvrtok 1. augusta o 19:00, je voľne prístupná, rovnako ako celá výstava.

A koho budú môcť ľudia vidieť na fotografiách? Zo zahraničných interpretov to budú Gus Gus, Aloe Blacc, Al Jarreau, Dolores O’Riordan z The Cranberries, Evanescence, Alanis Morissette, Janelle Monáe, ZAZ, Igudesman & Joo, Mario Biondi, Melody Gardot alebo Quique Neira. Ak vám v tomto zozname chýba metal, nebojte sa, pred Zdenkovým objektívom boli vlani aj členovia kultovej formácie Slayer a ani oni na výstave nebudú chýbať. Čo sa týka domácich mien, Music In Pictures 2012 prinesie fotografie Vojtěcha Dyka, AMO, Jany Kirschner, Kataríny Knechtovej a kapely Bloom.

mip2012_zazPosledná menovaná skupina združená okolo talentovanej speváčky Barbory Drahovskej bude špeciálnym hudobným hosťom výstavy. Na vernisáži predstaví svoju tvorbu, s ktorou sa presadila napríklad aj na Bratislavských jazzových dňoch. V ostatných mesiacoch mohli Bloom ľudia na celom Slovensku vidieť ako predkapelu na akustickom turné Kataríny Knechtovej a v auguste sa chystajú na nahrávanie debutového albumu v Lavagance studios.

Výstava vznikne za podpory partnerov ako sú Plotbase, ktorí sa postarali o tlač fotografií, Galérie Dunaj~, ktorá poskytli priestory, hlavných mediálnych partnerov Hudba.sk a Rádio_FM a ostatných mediálnych partnerov.

mip2012_alanis_morissetteZdenko Hanout pochádza z Humenného, no už dlhšie pôsobí v Bratislave a jej okolí. Fotografii sa venuje od roku 1999. Má za sebou samostatné autorské výstavy fotografií – Music In Pictures 2011 a Jazz & Blues I. v Bratislave a Music In Colours na prestížnom multižánrovom festivale Colours of Ostrava 2012. Okrem koncertov fotí aj iné spoločenské podujatia, firemné akcie, ale napríklad aj muzikály. Je podpísaný pod takými dielami ako Na skle maľované, Producenti, Príbeh ulice 2 či West Side Story.

Viac info na:

www.hanout.eu

www.facebook.com/hanout.photography

https://www.facebook.com/events/155988504593813/

text: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky