NovinkyKam na koncert?Festivaly

Vikingovia ovládli 21. ročník festivalu Benátska noc, ktorý včera skončil. Tešíme sa zase za rok!

Večerným koncertom Pražského výběru sa uzavrel tohtoročný program 21. ročníku festivalu Benátská noc.

Priateľský a príjemný festivalový areál v libereckom Vesci zažil nielen extrémne horúčavy, ale aj jedinečné vystúpenia, za ktorými prišli fanúšikovia nielen z celej Českej republiky, ale aj Poľska, Nemecka, Slovenska či Rakúska.

Štvordňový hudobný program, v ktorom vystúpilo vyše sedemdesiat hudobných formácií, priniesol skvelé vystúpenie Mira Žbirku s Moravskou filharmóniou Olomouc, Davida Kollera, Marty Kubišovej, Xindl X, Pražského výběru a mnohých ďalších.

Najväčšiu odozvu bezpochyby mala fínska skupina Nightwish vystupujúca v Čechách úplne prvýkrát na Benátskej noci s novou speváčkou Floor Jansen, švédski Sabaton, fínski Sunrise Avenue či britskí James.

atmosfera-sabaton_lukas_behounek TZUsporiadatelia i návštevníci sa už od prvých hodín začiatku festivalu potýkali s extrémnym teplom. Riaditeľ festivalu Pavel Mikez k tomu dodáva: „Na vysoké teploty sme boli, myslím, dobre pripravení. Návštevníci mali k dispozícii bazén, rozprašovače ľadovej vodnej hmly, po areáli a prístupovej ceste boli rozmiestnené cisterny s pitnou vodou, hasiči pravidelne skrápali plochu medzi podiami a ochladzovali prúdom vody všetkých záujemcov. Tohtoročný ročník navštívilo na pätnásťtisíc divákov a už druhýkrát sa nám potvrdilo, že bolo dobrým rozhodnutím presťahovať Benátsku do Vesce. Areál bol upravený tak, že prebiehali vystúpenia na oboch pódiách a navzájom sa vôbec nerušili. Tradične bežal sprievodný program, za ktorý sme zožali – rovnako tak ako za výber stánkov s občerstvením – len samú chválu. Tešíme sa na všetkých zase o rok! „.

Festivalový zostrih z prvých troch dní nájdete tu:

štvrtok, 25. 7. 2013 –

piatok, 26. 7. 2013 –

sobota, 27. 7. 2013 –

Rozhovor s riaditeľom festivalu Pavlem Mikezem nájdete tu.

Informácie a rozhovory s vybranými interpretmi nájdete na www.facebook.com/benatskanoc.cz, www.benatskanoc.cz a https://www.youtube.com/channel/UCYaxFuYPRlW5kOI4ufm6RIg .

zdroj: Johana Turnerová

foto: Lukáš Běhounek

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky