NovinkyKam na koncert?

Fínski metaloví bojovníci TURISAS na česko-slovenských koncertoch!

Fínski metaloví bojovníci TURISAS mieria do Česko-Slovenska! Koncerty prebehnú na začiatku marca a uskutočnia sa v rámci európskeho turné, ktoré táto kapela absolvuje na podporu svojho aktuálneho albumu „Turisas 2013“.

Návštevníkov koncertu čaká atraktívne viking-metalové predstavenie, počas ktorého sa s kapelou vráti kamsi do dávnych čias, kedy juhovýchodnú Európu brázdili piráti, obchodníci nevalnej povesti a tiež „Varagiáni“, severskí bojovníci, do ktorých úlohy sa TURISAS vžívajú. Koncertné vystúpenia sú potom doslova lahôdkou pre oči, jednotliví členovia kapely sú ovešaní kožušinami a pomaľovaní vojnovými farbami, čo vytvára dokonalú ilúziu bojovej tlupy na vojnovej ceste. Kapela k tomu dodáva: ,,Áno, ľudia si myslia, že je to šialené, ale máme dôvod prečo to robiť. Nie sme druhí Lordi.“ Dodajme len, že práve s kapelou Lordi vyrazili TURISAS v roku 2006 na veľké turné, ktoré im prinieslo tisíce nových fanúšikov.

Plakát - TurisasPirátsky image ale nie je jediným lákadlom, ktoré kapela ponúka. Nevšedná kombinácia folk-power-black-symphony metalu tvorí veľmi podmanivý hudobný celok, ktorý je navyše oživený napr. zvukmi akordeónu alebo ťahacej harmoniky.

Debutový album vydali TURISAS v roku 2004 a dali mu názov „Battle Metal“, čo je zároveň aj štýlové označenie, ktoré si pre svoju hudbu sama kapela vymyslela. Z hudby TURISAS doslova prýšti bojovnosť a bojová pompa spájajúca sa zo zdravou agresivitou, čo v spojení s pódiovú show robí z koncertných vystúpení tejto fínskej šestice nezabudnuteľný zážitok. TURISAS sú v súčasnosti vo fáze strmého vzostupu, o čom svedčí aj úspech posledných dosiek „Stand Up and Fight“ a „Turisas2013“.

Ako support sa na oboch koncertoch predstaví americká melodic black/deathmetalová formácia STARKILL, ktorá bude propagovať svoj debutový album „Fires of Life“.

Súvisiace odkazy:

www.randalclub.eu

www.rockcafe.cz

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky