Novinky

FINK PREDSTAVUJE SVOJHO PREDSKOKANA NA SLOVENSKU: JE NÍM NOVÝ BRITSKÝ OBJAV „DOUGLAS DARE“

Necelé dva týždne ostávajú do februárového koncertu úspešnej britskej formácie FINK na Slovensku. Kapela vedená charizmatickým frontmanom Finom Greenallom, ktorá sa u nás zastaví v rámci aktuálneho turné „Hard Believer Tour“, prezradila, kto si zahrá ako jej predskokan v utorok 10. februára v bratislavskom klube MMC.

‚Sladkohorké, surové a úprimné‘ – The Quietus

‚Jeden človek na pódiu niekedy stačí‘ – Mary Anne Hobbs, BBC 6 Music

‚Osobité a prekvapivo nové‘ – Guardian Band of The Day

‚Najlepší debut, aký prenikol do neo-klasickej hudobnej tepny ‚– 8/10 Exclaim!

‚Whelm je Herkulovský debut’ – 8.5/10 The Line Of Best Fit

‚Neľahké, no bohato emotívne a zvodne okúzľujúce‘ – 8/10 Clash

‚Douglas Dare prináša úderný debut’ – ★★★★ All Music

‚Skladby plné čistej, minimalistickej elegancie a priezračnosti’ ★★★★ MusicOMH

Zdá sa, že britské kapely majú špeciálny talent, privádzať si so sebou počas svetových turné nevšedné mladé talenty. Výnimkou nie je ani formácia FINK, ktorá bude koncertovať už o pár dní v Bratislave. Na svoj jediný slovenský koncert si privedie predskokana priamo z britských ostrovov.

Vyzerá to nielen na jeden, ale hneď dva mimoriadne koncertné zážitky v jediný večer. Už 10. februára totiž vystúpi v Majestic Music Clube celosvetovo uznávaná britská formácia FINK. Skôr než príde na javisko, o zábavu publika sa postará mladý hudobník, spevák a skladateľ DOUGLAS DARE. Novým britským objavom sa pýši londýnsky label Erased Tapes, špecializovaný prevažne na avant-garde music. Pod jeho ochrannými krídlami Douglas debutoval v roku 2013 s EP “Seven Hours” http://goo.gl/gNIrvX a o rok neskôr s debutovým albumom “Whelm”, ktorý predstavil v máji minulého roka na turné v piatich európskych krajinách http://goo.gl/8Ci25V. Naposledy upútal pozornosť kritiky i fanúšikov atmosférickým videoklipom k singlu “Nile” http://goo.gl/iPKgCl.

7. Standing copy BW

Pútavou atmosférou, ktorú dokáže svojím prejavom a skladbami vytvoriť DOUGLAS DARE rozhodne zapadne do atmosféry šou, ktorej bude kraľovať hlavná hviezda večera, FINK. Ten pripomína, že sa už na slovenských fanúšikov teší aj s celým koncertným tímom: “Prídeme v kompletnom zložení a tentokrát nás bude sprevádzať aj náš osvedčený gitarista Chris Nicholls. Niektoré skladby z nového albumu je totiž nemožné zahrať iba s triom a nechceli sme, aby som ja alebo bubeník Timmy museli stráviť celú šou tancujúc medzi laptopom a gitarovými pedálmi či bicími. Takže Chris prinesie riffy a podklady a navyše aj príjemný pohľad pre dámy v publiku (smiechu). Rob, náš zvukový inžinier je už legenda a Argy, náš svetelný technik je skutočný génius, takže veríme, že spoločne dáme publiku, čo chce, niečo, čo nebude očakávať a snáď ešte viac…” uzatvára FINK.

Vstupenky na bratislavský koncert sú v predaji exkluzívne cez Predpredaj.sk: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/2507/fink–hard-believer-tour

DOUGLAS DARE | BIO
Spevák a skladateľ menom Douglas Dare vyrastal v malom pobrežnom meste Bridport na juhozápade Anglicka. Povzbudzovaný matkou, ktorá je učiteľkou hry na klavír, začal komponovať hudbu už v detstve. Počas štúdia na Univerzite v Liverpoole od roku 2008 začal písať kompletné piesne. Jeho decentné, náladové skladby, prevažne založené na klavírnych podkladoch a Douglasovom chytľavom hlasovom prejave začali postupom času prirovnávať k umelcom ako Thom Yorke či James Blake. Ešte počas štúdia Douglas upútal pozornosť londýnskeho indie labelu Erased Tapes, ktoré sa špecializuje na vydávanie avantgardnej hudby. Po presťahovaní do Londýna podpísal s labelom zmluvu a nasledoval release prvého EP Seven Hours (September 2013). Vzápätí prišlo veľké spoločné turné s kolegom z rovnakého vydavateľstva, podobne zameraným experimentálnym umelcom menom Ólafur Arnalds. V máji 2014 vydal Douglas Dare v spolupráci s perkusionistom a producentom Fabianom Prynnom albumový debut Whelm, ktorý opisuje ako zbierku desiatich skladieb, prepojených temnou, intímnou atmosférou. V medzinárodných hudobných magazínoch doposiaľ zbiera vysoko pozitívne hodnotenia kritiky.

Viac info:
http://www.finkworld.co.uk/
www.facebook.com/finkmusic
https://www.facebook.com/events/1531488873757845/
http://www.douglasdare.com/
ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky