Novinky

Festival Slížovica sa sťahuje na Agrokomplex, headlinerom budú Horkýže Slíže, prídu aj Skindred!

Festival Slížovica sa sťahuje do nového priestoru! 28. augusta 2019 vypukne v Agrokomplexe v Nitre ôsmy ročník festivalu Slížovica! Vlastný hudobný festival skupiny Horkýže Slíže je spojený s oslavou jej 27. narodenín.

Slížovica už ohlásila finálny lineup. Na akcii vystúpia Horkýže Slíže, britská kapela Skindred, slovenské skupiny Inekafe, Davová psychóza, Zoči Voči, Le Payaco Heľenine oči, Ranná nevoľnosť, česká Vypsaná fixa a česko-slovenský John Wolfhooker. Nebude chýbať ani tradičná Lapášanka a varenie s Marcelom Ihnačákom!

Slížovica je hudobný festival, ktorý spája slovenských a zahraničných hudobných umelcov, ale najmä priateľov kapely Horkýže Slíže!

„Slížovica bude pre nás tak, ako obyčajne takým záverom leta. Keďže sme v Nitre doma, je to pre nás také stretnutie so známymi a kamarátmi, s ktorými sa počas roka nemáme kedy vidieť. Sú to veľmi príjemné stretnutia s ľuďmi, ktorých povedzme rok nevidíš. Pokecáme, povedia, čo nové, čo sa im na Slížovici páči a čo menej a my sa potom snažíme urobiť to na budúci rok zas o čosi lepšie. Pretože, keď sú spokojní ľudia, fanúšikovia, naši kamaráti a všetci zúčastnení, vtedy sme spokojní aj my. A čo sa týka prekvapení, príďte sa pozrieť a nechajte sa prekvapiť,“ pozýva na Slížovicu gitarista Horkýže Slíže Doktor Juraj Štefánik.

            Minulý rok bol pre Slížovicu mimoriadne úspešný v podvečer festivalu ohlásila vypredané! Preto sa organizátori rozhodli zmeniť areál a presťahovať sa do väčšieho priestoru Agrokomplexu Nitra.

„Po tom, ako minulý rok zostalo pred bránami vstupu na Slížovicu množstvo ľudí a my sme sa mohli v predvečerných hodinách pochváliť, že festival je vypredaný, rozhodli sme sa prejsť do areálu, ktorý je väčší. Sťahujeme sa na Agrokomplex. Bude tam viac komfortu pre ľudí, viac sa ich tam zmestí. No to nezaručuje, že lístok si bude môcť kúpiť každý. Aj tu je určitá kapacita, a preto je dobré si ho kúpiť už teraz, aby mal človek istotu, že sa na festival dostane,“ informuje organizátor Patrizio Gente.

Slížovica má už hotový aj nadupaný lineup. Na akcii vystúpia Horkýže Slíže, britská kapela Skindred, slovenské skupiny Inekafe, Davová psychóza, Zoči Voči, Le Payaco Heľenine oči, Ranná nevoľnosť, česká Vypsaná fixa a česko-slovenský John Wolfhooker. Nebude chýbať ani tradičná Lapášanka a minuloročný úspech si zopakuje špičkový kuchár Marcel Ihnačák!

„Samozrejme, pribudne aj viac atrakcií, viac jedla, barov, zábavy. Úplnou novinkou bude napríklad stánok Rockovej školy, kde si budú môcť ľudia zahrať na hudobných nástrojoch. Pre deti pripravujeme aj „playstation kútik“, kde budú môcť gambliť aj na festivale. Najviac sa tešíme, že sa nám podarilo opäť posunúť festival trošku ďalej. Stále chceme veci zlepšovať, niečo ide pomalšie, niečo horšie, ale snažíme sa, aby sme pomaly vyhoveli aspoň väčšine. Tento rok sa nám podarilo booknúť aj zahraničnú hviezdu, a to Skindred, na ktorej koncert sa veľmi tešíme! A ďalšie prekvapenia? Sledujte naše sociálne siete, no hlavne, príďte na festival!“ pozýva organizátorPatrizio Gente.

            Členovia kapely Horkýže Slíže Peter Hrivňák – Kuko, Mário Sabo – Sabotér, Juraj Štefánik – Doktor a Marek Viršík – Vandel sa už na fanúšikov tešia. Vstupenky na Slížovicu si môžete kúpiť v sieti Tickeportal na https://www.ticketportal.sk/event/Slizovica-festival-2019 Stretneme sa 28. augusta 2019 v Agrokomplexe v Nitre. Cena vstupenky je 16 eur, na mieste v deň festivalu je 20 eur. Deti do 130 cm majú vstup zdarma. ZŤP-S vozíčkari majú vstup zdarma, sprievodca si hradí plnú sumu vstupenky.

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky