NovinkyKam na koncert?

Festival Osmidiv daruje pestré zážitky

Amfiteáter v Banskej Štiavnici opäť ožije hudbou,  spevom a dobrou náladou. Občianske združenie Milan Štefánik už piaty rok organizuje benefičné podujatie OSMIDIV, ktoré je venované hlavne mentálne a zdravotne postihnutým klientom zo zariadení a domovov sociálnych služieb zo stredného Slovenska, ale i všetkých hudby chtivých návštevníkov z celého Slovenska. Aj tento rok pôjde o jednodňové podujatie plné hudby rôznych žánrov a program sa bude odohrávať   na dvoch pódiách. Hudobný festival bude sprevádzať ostrieľaný a geniálny Jožo Pročko, ktorý patrí medzi klenoty moderátorského remesla.

Osmidiv-2014_A2_bez logPestrý program už o 15.00 hod. na hlavnom pódiu odštartuje mladá soft-rocková kapela EASY PEASY a svojou kvalitnou gitarovou hudbou splní sen mužského osadenstva festivalu i chytí za srdce nejednu diváčku rôznej vekovej kategórie. V silnej zostave a s najväčšími peckami sa po nich predstaví dôverne známa slovenská punk-rock-popová skupina SMOLA A HRUŠKY. Skupina sa preslávila najmä hitmi „Matura“, „Fajčiť treba“, Pridaj si ma“, či „Honey Honey“. Vtipnými a ironickými textami a veselou hudbou navodia skvelú šou pre všetkých účastníkov tohto podujatia. Nasledovným spestrením hudobného programu bude talentovaná speváčka Mária Čírová, ktorá poteší hendikepovaných aj novým hitom Chýbaš. Po dynamickej hudbe mierny oddych a pastvu pre oči poskytne tanečný súbor Flames zo ZUŠ – Nové Zámky pod vedením choreografky Petry Pilekovej. Stálica slovenskej pop-rockovej hudby HEX je ďalšou hviezdou tohto skvelého nedeľného popoludnia. Na scéne je už niekoľko rokov a stále sa teší vysokej popularite. Predvedie svoje najväčšie hity ako je „Keď sme sami“, „Nikdy nebolo lepšie“, „Ty a ja“, „V piatok podvečer“, „Každý deň je nedeľa“, ale pridá aj novú pieseň „Tak sa mi zdá“. Skvostnú a nádhernú bodku za programom na hlavnom pódiu urobí charizmatická speváčka s nezameniteľnou farbou hlasu Katarína Knechtová. Zaspieva hity z jej sólovej dráhy, ale i z pôsobenia v skupine Peha, s ktorou získala v r. 1999 aj ocenenie „Objav roka“.

,,Dielo sa podarí vtedy, keď všetci spoločne prinesieme hendikepovaným detičkám nadšenie z pohybu, hudby a ich tváre bude počas celého dňa zdobiť úsmev. Veríme, že z načerpaných zážitkov si uchovajú radosť vo svojich srdciach ešte dlhý čas…“ uvádza pozitívnou energiou nabitý a vždy usmiaty Milan Štefánik.

Osmidiv 2013 Xindl X Foto igor FrimmelFestival má však aj iný, ako len hudobný charakter. Spája ľudí a poskytuje priestor na pódiu v podkroví novým, mladým talentom, ktorí sa môžu ukázať pred obecenstvom. Punk rockový východniari z Prešova ODTIAĽ POTIAĽ predvedú rezké piesne plné energie. Okrem nováčikov sa v týchto priestoroch predstaví už tradične skupina FIDELOVI BANDITI, ktorá nikdy nesmie chýbať, kde je plno dobrej hudby a skvelej zábavy. Ich songy sa dotkli nejednej duše a pospevujú si ich všetky generácie. Spolu s nimi uvíta Osmidiv aj exkluzívnych hostí Šulesa a Oresteho.

Ako každý ročník benefičnej akcie, ani tento rok nesmie chýbať postihnutými deťmi milovaná ZUMBA. Tentokrát sa už o 14.00 hod. predstaví svojimi skvelými pohybmi Michelle s Dominikánskej republiky a navodí tú správnu festivalovú ZUMBA atmosféru. Okrem hudby a tanca si prídu na svoje všetci, aj menej pohybovo zdatní. Sprievodným programom bude enkaustika, historické atrakcie ako streľba z kuše a luku, výroba doplnkov z kože, razenie mincí, maľovanie na tvár pre najmenších i veľkých, detský svet, prútikárstvo, výroba šperkov z drôtu, kde sa za pomoci skvelých inštruktorov môžu všetci niečo nové naučiť, alebo rozvíjať a zviditeľniť svoj talent. Združenie šikovných maliarok s názvom BOD G namaľuje spolu s deťmi počas podujatia 100 + 1 obrazov s motívom Banskej Štiavnice. Pre deti budú dostupné aj nanuky a iný druh občerstvenia.

Osmidiv 2013 foto Katarína Orešanská 1Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím, pre držiteľov preukazov ZŤP, deti z detských domovov a pre deti do 140cm v sprievode dospelej osoby. Vstupné pre verejnosť je 12,- € v predpredaji a 15,- € na mieste. Predpredaj lístkov je v sieti Ticketportal, v Čajovni klopačka a v Informačnom centre v Banskej Štiavnici. Program bude prebiehať od 14.00 hod. Zumba tancami a od 15.00 hod hudobnými vystúpeniami do 20.30 hod. Zmena programu je vyhradená.

Text: Milan Štefánik a Katarína Sršňová

Foto: Katarína Orešanská, Igor Frimmel, Marián Garai

Obraz ako motív plagátu, maliarka: Henrieta Ďurovová

Video: Igor Kolesár

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky