Novinky

FEJBS sa vo videoklipe ku skladbe Sloboda vracia minulosti. Aj formátom 4:3

Pamätáte sa ešte na 80. a 90. roky? Keď formát obrazovky bol 4:3? Fejbs, Martina Fabová, novým videoklipom pripomína toto obdobie. Nielen stylingom, ale aj zaradením tanečného štýlu breakdance či tradičných sídliskových záberov, v ktorých neuvidíte mobilný telefón či počítač.

Nedávno ohlásila Fejbs vydanie svojej prvej EP spolu s vydaním skladby Sloboda. Odvtedy sa však veľa vecí zmenilo a z EP sa stáva plnohodnotný album Fabka. Ku skladbe Sloboda pripravila Fejbs spolu s Adamom Bázlikom netradičný videoklip, ktorý už na prvý pohľad upúta „starším“ formátom 4:3.

„Klip je zaujatý na slobodné vnímanie reality v 80. a 90. rokoch,“ hovorí o videoklipe Fejbs. „Chcela som tam zachytiť kontrast chladu a tepla zároveň, v jednej línii. Rap aj spev sú prispôsobené téme retro.“

Martina pokračuje v nastavenej vlne vlastného názoru na vnímanie života a, hlavne, slobodného života. „Vidím to ako fotku, na ktorú sa dokážete pozerať celú večnosť, kvôli atmosfére na nej zachytenej. Chcela by som ukázať ľuďom slobodné šťastie, aby sa nebrali tak vážne,“ vraví Fejbs s úsmevom na tvári.

Zaujímavosťou je určite skutočnosť, že vo videoklipe neuvidíte žiaden mobilný telefón a už vôbec nie smartfón s pripojením na internet. Zaujmú však topánky na platforme, afro účesy, oblečenie či tanečný štýl a zaspomínate si na basketbal na sídliskovom ihrisku aj skákanie gumy.

Réžia a postprodukcia: Adam Bázlik

Kamera: Martin Štúber, Matej Jánošík

Fejbs ONLINE

Webstránka:    www.fejbs.sk

Facebook:       www.facebook.com/iamyourfama

Instagram:      www.instagram.com/iamyourfama

zdroj: Andrea Čurná

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky