NovinkyKam na koncert?

Fast Food Orchestra už tento štvrtok v Lucerna Music Baru

Kapela Fast Food Orchestra sa predstaví už tento štvrtok po viac ako pol roku opäť v Prahe. Stane sa tak u príležitosti krstu nového videoklipu natočeného k singlu Karma Holiday. Priaznivci kapely sa môžu tešiť na špeciálny set obsahujúci i celú radu starších hitov, ktoré už kapela bežne nehraje. Ako predskokani vystúpia vychádzajúce hviezdy britskí Buster Shuffle a domáce stálice Ska n‘ Daal.

Videoklip Karma Holiday vznikal v priebehu novembra v nemeckej metropole Berlína. Túto lokalitu kapela zvolila pre jej unikátny multikultúrny charakter korešpondujúci s hlavnou myšlienkou nového singlu. Tou je známe hovorenie „čokoľvek urobíš, raz sa ti to vráti“, ktoré sa v singlu objavuje v súvislosti s vojnovými konfliktami, ich motívom je túžba po moci jednotlivca či záujmových skupín. Multikulturalizmus Berlína pritom ukazuje, že vo svete bojujúce kultúry a národy môžu bez týchto vonkajších impulzov bez problémov fungovať spolu. Jeho réžie sa potom ujal Michal Budínský, ktorý je autorom napríklad zatiaľ posledného videoklipu kapely Toxique „Toxique Girls“. Klip vznikol za podpory projektu BU2R.

Fast Food Orchestra patrí k matadorom tuzemského ska / reggae scény. Za 15 rokov existencie kapela vystúpila snáď vo všetkých väčších mestách u nás, absolvovala niekoľko európskych turné a vystúpila dokonca i v Brazílii alebo Izraeli. Na konte má celkom 6 štúdiových dosiek, z nich posledný s názvom Wanted for Cooking vyšla v roku 2011.

FAST FOOD ORCHESTRA, BUSTER SHUFFLE, SKA N’DAAL

13.12.2012, 20:00

Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1

Vstupenky: 170 Kč v predpredaji (Lucerna Music Bar) / 190 Kč na mieste

Viac informácií na: www.fastfoodorchestra.cz

zdroj: Marek Vohralík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky