Novinky

Video: Fanúšikovia počkali na Iné Kafe napriek havárii

V piatok večer priniesli slovenské médiá rýchlosťou blesku informáciu o havárii, ktorá sa stala pred Martinom. Do auta, ktorým cestovali členovia skupiny Iné Kafe narazilo auto, ktorého vodič upadol do mikrospánku. Skupina bola na ceste do Prešova, kde mala odohrať na amfiteátri koncert na záver podujatia Miss Prešov. Skupina vystúpila s približne štyridsaťminútovým meškaním. Fanúšikovia na nich počkali napriek chladnému počasiu.

Fotografiu auta, ktorým členovia skupiny cestovali, hudobníci uverejnili na sociálnej sieti facebook aj s týmto komentárom: „Naše auto na ceste na koncert do Prešova dnes o 16:51.., Vpálil do nás týpek, ktorý zaspal a skrížil nám cestu v našom pruhu. Vyhli sme sa mu a dopadli sme takto. Našťastie sa nikomu nič nestalo, vyšetrenia negatívne, riešime dopravu do PO. Rozhodli sme sa dnešný koncert odohrať. Asi budeme meškať…“  uviedli členovia.

Technika Iné Kafe sa nachádzala na amfiku už pred štvrtou hodinou poobede. Basgitarista Forus cestoval na koncert vlastným autom. Hneď ako prišla správa o nehode, vyrazilo auto technikov do Martina pre ostatných členov Iné Kafe, ktorí v miestnej nemocnici podstúpili vyšetrenia. Skupina bola rozhodnutá koncert v Prešove odohrať, za čo im patrí veľký obdiv. Navyše ani v takejto hraničnej situácii nezabudli na svojich fanúšikov.

Zatiaľ čo slovenské médiá prinášali postupne správu o nehode skupiny, na amfiteátri prebiehali záverečné prípravy pred spustením finálového večera súťaže krásy Miss Prešov. Aby fanúšikovia vo večerných hodinách nečakali dlhšie na skupinu, ktorá mala byť na ceste do Prešova, posunul sa začiatok programu. Predsa len v piatok malo byť podľa predpovedí, a aj bolo chladnejšie počasie. Okrem toho sa pripravila pódiová technika nielen skupiny Paranoid, ale aj Iné Kafe, aby zvuková skúška trvala do piatich minút.

Pred koncertom si fanúšikovia krátili čas spievaním pesničiek od svojich miláčikov, podobne ako pred dvoma rokmi na Dobrom Festivale. Kafáči začali svoj koncert krátko po jedenástej hodine večer pesničkami Plán, Ani minútu a 30. Február. Skupina hrala doslova o dušu. Bol v tom adrenalín, radosť fanúšikov, že sú hudobníci v poriadku a takisto obdiv za to, že prišli napriek okolnostiam. „Skupine Iné Kafe patrí z Prešova za fanúšikov, novinárov aj organizátorov jedno veľké ďakujeme. Sme radi, že ste v poriadku, máme vás radi,“ povedal člen organizačného tímu Edo Kopček. Veľkú dávku podpory dostali hudobníci na facebooku aj od fanúšikov z rôznych  kútov Slovenska a Čiech. O deň neskôr skupina odohrala ďalší koncert. Život je rock´n ´roll.

Iné Kafe – Špinavé Objatie (Miss Prešov 2012)

text: Edo Kopček
foto: Peter Ilenčík, www.pis.sk (titulné foto)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky