NovinkyReportážeFestivaly

Rock pod kameňom má svoju jubilejnú desiatku za sebou!

Aj tento rok už má Snina za sebou najväčšiu akciu, akú mesto rok čo rok chystá pre priaznivcov rockovej hudby. Rekreačná oblasť sninských rybníkov má za sebou jubilejný 10. ročník festivalu Rock pod kameňom. Ako býva tradíciou, organizátori aj tento rok pripravovali program, aby sa v ňom našiel ozaj každý. Na pódiu si vždy nájdu svoje miesto ako známe zahraničné, domáce SK/CZ kapely, tak aj mladé začínajúce hudobné skupiny.

Tento rok prvýkrát priviedol organizátora k myšlienke nultého dňa. Ten sa javil už od začiatku ako dobrá vec a návštevníci to oplatili rýchlo sa plniacim stanovým mestečkom. Užívať festivalovej pohody sa dalo buď s priateľmi pri stane alebo zvoliť si zábavu vo veľkokapacitnom stane na Rockotéke. Kto si nerád nenechá zahrať svoju obľúbenú kapelu a pritom sa vyskáče do rána? Postupne sa snáď dočkáme v nultý deň aj kapiel na pódiu, hoci len začínajúcich.

Piatok, oficiálne prvý deň festivalu začal prúdiacim davom ešte vo väčšom množstve ako tomu bolo vo štvrtok. Nadšenie návštevníkov festivalu bolo cítiť na každom rohu. Neozývala sa iba slovenčina, ale aj čeština a dokonca angličtina. Rock pod kameňom skutočne získava medzinárodnú priazeň. Program ako vždy začína mladými kapelami a ten sa neustále stupňuje. V piatok sa dalo vidieť kapely Recent Fate, Sandbridge, Before the Zero day, Traktor či Doga. Večerné hodiny a zapadajúce slnko hlásia príchod hlavných hviezd festivalu. Folk metal priniesli Eluveitie a Korpiklaani. Nálada však klesla pri informácií, že Lucka Bíla je chorá a nevystúpi na festivale. Napriek tomu si všetci užili prvý deň do konca s kapelami Arakain, Kabát, Zóna A a Siempre.

Druhý deň festivalu sa začínal oddychom a vyčkávaním na úvod programu. Program otvorili skupiny Trigger, Brainscan, The Paranoid. Medzi nimi mala byť aj hudobná formácia ČAD. Tu prišla druhá zlá správa a to, že kapela mala haváriu. Veríme, že chalanom sa nestalo nič vážne a všetci sú v poriadku. Na rad sa dostali aj Škwor, Tublatanka, Wanastowi Vjecy, no davovú psychózu vyvolali zahraniční headlineri Pretty Maids a Sabaton. Takmer sa stala ďalšia zlá vec a Sabaton by pre svoj pokazený autobus nedošiel zo Slovinska na Slovensko. Organizátori zareagovali veľmi pružne a za to si zaslúžia veľkú pochvalu. Po koncertoch fanúšikovia stojaci pri vstupe do backstage-u nervózne čakali na svojich idolov. Vyfotiť sa či získať podpis od takých legiend je skutočne nezabudnuteľný zážitok. Svojou ochotou značne prekvapil Joakim, frontman kapely Sabaton. Ten s úsmevom rozdával podpisy a fotil sa, aj napriek viacerým rozlúčeniam vždy reagoval na prosbu o fotku, a tak sa vracal medzi fanúšikov minimálne päťkrát. Večer a festival uzavrel Metropolis, chalani svojou hudbou podali štafetový kolík budúcemu ročníku.

Rock pod kameňom priniesol opäť mnoho príjemných zážitkov v spojení s hudbou, možno nové známosti a radosť z očakávania, čo prinesie ten budúci ročník.

Viac foto:

piatok – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.272930029474124.49770.126518867448575&type=3

sobota – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.272932549473872.49772.126518867448575&type=3

text: Paľo Dráb

foto: Paľo Dráb

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky