NovinkyKam na koncert?

Extravagantná Jana Kratochvílová bude hosťom bratislavského koncertu skupiny Pražský výběr

Včera sa vydareným koncertom v Plzni rozbehla jarná Pražský výběr Tour 2013, ktorá má svoju slovenskú zastávku naplánovanú na nedeľu 24. marca v bratislavskej Aegon NTC aréne. Okrem kompletne odohratých albumov Straka v hrsti a Výběr v legendárnej zostave kapela chystá aj mnoho ďalších, doslova „tatrmanských prekvapení a fórkov“. Špeciálnym prekvapením pre koncerty v  Bratislave a Prahe bude hosťovanie neprehliadnuteľnej Jany Kratochvílovej! Táto speváčka, textárka a skladateľka s extravagantnými a osobitými názormi a výzormi s  jedinečným, nezameniteľným hlasom prijala pozvanie a príde si z Londýna s Pražským výběrom po mnohých rokoch znovu zaspievať. Diváci sa môžu tešiť na veľmi osobitú verziu piesne Papíry straší. Sama Jana Kratochvílová k tomu sebe vlastným štýlom dodává: „Ještě jsem tu píseň sice neslyšela, ale už zní nad časoprostorem, tak si jí tam odchytím. V rámci našeho´illuminati.ca okamžitizmu´ je to tak, jak to má být. Těším se na spolu-rockery a konečně si, jak říkají naši milí fanoušci, zazpívám pořádně ´pražsky´…“.

V rámci šňúry Pražský výběr Tour 2013 odohrá legendárna kapela tri posledné koncerty v „halovej verzii“, pripravené exkluzívne pre jarné turné. Zároveň to bude na dlho jedna z posledních príležitostí vidieť Michaela Kocába, Michala Pavlíčka, Viléma Čoka, Klaudiusa Kryšpína a Jiřího Hrubeša „live“ na samostatnom koncerte, protože definitívne potvrdili rozhodnutie v roku 2014 spoločne nekoncertovať.

Tohtoročná jar je v znamení Pražského výběru aj na pultoch predajní. Po minuloročných reedíciach CD Straka v hrsti a Výběr vydal Supraphon aj reedíciu tretieho a zatiaľ posledného štúdiového albumu Běr z roku 1997.

Termíny :

24. 3. od 19:00 hod. – BRATISLAVA, NTC Aréna

26. 3. od 19:00 hod. – PRAHA, Tipsport Arena

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky