Novinky

Ďuro Topor z Tublatanky miluje motorky!

Chalani zo skupiny Tublatanka majú okrem hudby aj iné záujmy. Basgitarista kapely Ďuro Topor je známy svojou láskou k rýchlym strojom! Rocker si nenechal ujsť víkendovú výstavu motocyklov. Dokonca odovzdal cenu za najlepší ,,motocykel roka“ v kategórii Chopper a stretol sa s úspešným jazcom Ivanom Jakešom!

Rockeri a motorky majú k sebe blízko. Inak to nieje ani v prípade basgitaristu legendárnej skupiny Tublatanka, ktorá tento rok oslavuje 30 rokov na slovenskej hudobnej scéne. Ďura Topora očarili rýchle stroje už v detstve.

„Už ako 4-ročného ma otec posadil na motorku Jawa 250. Ten pocit spolu s vôňou spáleného benzínu ma opantal… Otec ma zobral aj na motocyklové preteky na letisko do Piešťan, bola tam  úžasná atmosféra.“ Spomína si s úsmevom basgitarista Tublatanky Ďuro Topor.

Hudobníka v záľube podporuje aj manželka. Nielen, že ju zvezie, ale ona má aj vlastnú štvorkolku a skúter, na ktorom jazdí ako čert! Už teraz sa obaja tešia na leto.

„Keď mám čas a je pekné počasie, jazdím na štvorkolke aj v zime. A nielen po cestách, parkoviskách ale niekedy idem aj na dráhu. A neviem sa dočkať, kedy sa skončí tá prekliata zima a užijem si poriadnu jazdu na dvoch kolesách!“ Plánuje Ďuro Topor.

Ďuro Topor si s manželkou nenechal ujsť víkendovú výstavu motocyklov. Dokonca odovzdal cenu za najlepší „motocykel roka“ v kategórii Chopper a stretol sa so svojím priateľom a úspešným jazcom Ivanom Jakešom.

„S Ivanom som mal ísť ako doprovod na Rallye Dakar v roku 2011, no bohužiaľ to nevyšlo. Ivan je veľmi milý a príjemný človek a pritom veľký bojovník. Má môj rešpekt a úctu. Zoznámili sme sa v Mufuze, ktorej charitatívne poslanie podporuje mnoho podobne výnimočných ľudí ako Ivko. Chváli priateľa Ďuro Topor.

Jazda na dvoch kolesách prináša rockerovi z Tublatanky zábavu a adrenalín. Ďuro sa dokonca v minulosti chcel jazdeniu venovať aj profesionálne!

„Zvažoval som jazdenie na súťažných pretekoch štvorkoliek ,,Quad cup“. Termíny sa však kryli s letnými festivalmi, na ktorých Tublatanka pravidelne hráva. Nechcel som ohroziť  fungovanie kapely kvôli možným zraneniam, ktoré sú pri tomto športe časté a vážne.“ Dodáva Ďuro Topor.

Basgitarista Tublatanky tak našťastie zostal pri hudbe, v ktorej je úspešný. Svedčí o tom aj nedávno vydaný výberový album Tublatanky Najväčšie hity No. 3 „Cítim sa fajn“ a stále vypredané koncerty.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Michal Tvrdý

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky