NovinkyKam na koncert?

Divokej Bill spustil hudobnú vlnu Tsunami, v decembri zasiahne Bratislavu!

Štvorročné čakanie na novú, v poradí siedmu štúdiovku kapely Divokej Bill, ktorá vlani oslávila plnoletosť, teda 18 rokov na scéne, sa skončilo. Album s názvom Tsunami pribudol do bohatej diskografie obľúbenej partie „Billov“ tento rok v máji. Na Slovensku sprevádza vydanie albumu Tsunami rovnomenný singel. K piesni kapela zostrihala live video z koncertu vo svojich rodných  Úvaloch, kam sa pravidelne vracia každý rok v auguste, aby tu odohrala veľký open air koncert pre domáce publikum:  www.youtube.com/watch?v=RaN9I4L4q-k  

Okrem spomínaného singla Tsunami fanúšikovia nájdu na albume 11 ďalších typicky ´Billovských´ vypaľovačiek, okamžite rozpoznateľných vďaka hlasu lídra Vaška Bláhu, gitare Romana Procházku, husliam Adama Karlíka či akordeónu Martina Pecku…  

,,Pesničky sme ako vždy zbierali dlhšiu dobu, niektoré vznikli v medziobdobí od poslednej platne ako úplne nové, iné boli rozpracované už dlhé roky a čakali na realizáciu. Taktiež sme dokončili nejaké nápady, ktoré sa nezmestili na predošlú platňu. Pomalé aj rýchle, vážne aj veselé, je to tak pol na pol,“ komentuje vznik a charakter novinky frontman Divokého Billa Vašek Bláha.

Tucet nových piesní nahrávali Billovia v úvode tohto roka. Autorsky sa na nich najviac podielali Vašek Bláha a Roman Procházka. Celkové aranžmány sú ako vždy spoločným dielom celej kapely a veľkou mierou prispel taktiež producent Pavel Karlík.

Okrem zvyčajného nástrojového zloženia sa naviac môžeme tešiť v niektorých piesňach aj na fúkaciu harmoniku v podaní banjistu Jacka, Jurdov kontrabas alebo na sláčikové pasáže, ktoré má na svedomí Apollon Quartet a započujete aj syntetické zvuky.

,,Tematicky je platňa taká Billovská klasika, takže všehochuť, texty sú o slobode, priateľstve, láske, veľa radosti, trochu melanchólie, ale taktiež o mejdanoch a živote s kapelou a nechýba ani naša obľúbená námornícka téma. Práve námornícka pieseň Naděje v sebe skrýva aj veľmi zaujímavý príbeh, kde si každú slohu napísal na mieru jeden z nás, a taktiež si ju na platni zaspieval, “ dodáva Bláha.

,,Ďalšia zaujímavosť je pieseň Země draků. Vznikla na podnet nášho kamaráta grafika a spisovateľa Jana Bodrova, ktorý nás poprosil o pesničku k svojej krásnej fantasy knihe,“ dodáva Roman Procházka.

Nový album kapela predstavila naživo na českom koncertnom turné Divokej Bill Lobkowicz Tour 2017. „Lobkowicz tour sa vydarila nad očakávania! Prišlo veľa ľudí a počasie nám prialo. Atmosféra bola úžasná. Ľudia sa bavili, smiali, žúrovali a všetci sme si to veľmi užívali. Bolo to pekné leto!“ zhodnotil české turné Adam Karlík.

Vstupenky na Divokej Bill TSUNAMI Tour sú v predaji TU:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/12541/divokej-bill-tsunami-tour-sk-2017

01.12.2017 Bratislava: Majestic Music Club

ZDROJ : SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky