Novinky

Adam Mišík otvára novú kapitolu svojej hudobnej kariéry! Singel a videoklip s hosťujúcim raperom Renne Dangom je prvou ochutnávkou.

Že nikto v Českej republike nerobí kvalitný tanečný pop hodný zahraničnej konkurencie bolo možno pravdou pred vydaním nového singlu a videoklipu speváka Adama Mišíka s názvom Slowmo, na ktorom spolupracoval s raperom Renne Dangom. Teraz spevák otvára novú kapitolu nie len svojej kariéry, ale aj tuzemskej popovej scény. Do videoklipu naviac prizval svoju priateľku – modelku Dianu Kratochvílovú.

„Od môjho prvého hitu uplynuli štyri roky. Za tú dobu sa u mňa odohralo veľa nových vecí, a tak nejak prirodzene som vycítil, že sa chcem posunúť aj hudobne. Cieľ pre rok 2017 som mal jediný – vyjsť s novou skladbou, ktorá bude podľa mojich predstáv. Potreboval som tých správnych ľudí a kreatívnu slobodu,“ približuje dôvod zmeny smeru Adam, ktorý vymenil manažéra, kapelu, label i producentov. Pretože ide o úplný reštart kariéry, dance popový track Slowmo je v podstate druhým debutovým singlom. Úplne novým, dospelejším, drzejším o mnoho odvážnejším smerom sa budú uberať i ďalšie skladby, ktoré by mali vyjsť budúci rok na EP.

Singel Slowmo sa nahrával za asistencie producenta Martina „Maxa“ Šrámka v bratislavskom Littlebeat štúdiu. Na texte spolu s Adamom a Matějom Vávrom spolupracoval hosťujúci rape s vietnamskými koreňmi Renne Dang. Toho si Adam prizval z dôvodu narastajúcej obľuby trendy kombinácie dancehall-ových elektronických trackov s repom. „Na začiatku som bol skeptický a rozhodnutý odmietnuť. Potom som si ale pustil demo a ihneď zmenil názor. Presne takýto čerstvý vietor v českom pope chýba. Je dôležité ukázať poslucháčom, že dobrá domáca popová skladba nemusí znieť ako z  táboráku,“ komentuje spoluprácu Renne.

„Moji rodičia bohužiaľ vôbec netušia, čo je to to „slowmo“, ale mladí poslucháči text s intímnym nádychom určite pochopia,“ dodáva s úsmevom Adam.

Klip režíroval Petr Simon a kamery sa ujal Radim Střelka, ktorí stoja za klipmi DJ Wicha alebo Rytmusa. „Adam ma oslovil s konceptom farebne výrazného videa založeného na tanečniciach a modelkách. Vzor mal v klipoch amerických interpretov, čo pro mňa bola výzva, keďže tu v Česku nikto takúto hudbu alebo vizuál neprodukuje. Celá výroba bola náročná, ale napriek tomu zábavná a výsledok určite stojí za to,“ približuje klip Simon. Natáčalo sa v priestoroch štúdia za Prahou za pomoci filmových žeriavov a kamier. Hlavnej role sa ujala Adamova priateľka Diana Kratochvílová, vedľajšiu rolu stvárnili modelky z Czechoslovak Models a parket rozvírili tanečnice. Choreografiu obstarala talentovaná Esther Lubadika.

http://www.adammisik.cz
https://www.facebook.com/adammisikofficial

zdroj: Ľuba Svatá

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky