NovinkyReportáže

Divoká kombinácia Slayer, Bullet for My Valentine a Unearth prekvapila Bratislavu!

Tak predsa sme sa dočkali. Slovenskí nadšenci metalovej hudby si prišli na svoje. Po štyroch rokoch k nám opäť zavítala kapela Slayer a legendárne po prvýkrát kapela Bullet for My Valentine. Keďže išlo o pravdepodobne posledný koncert kapely Slayer na Slovenku, ľudia neváhali a prichádzali aj z opačnej strany Slovenska.

Aegon aréna praskala vo švíkoch. Organizátori z Octopus Promotion si dali naozaj záležať. Pódium posunuli trochu dopredu, boky zakryli čiernym plátnom, čím premenili priestory Národného tenisového centra na kvalitný klubový priestor. Nie je tradíciou začínať koncert o 17-stej hodine a končiť o 22 hodine. Bolo to tak najmä kvôli rušeniu nočného kľudu. Výhodu preto mali pracovne vyťažení ľudia, ktorí sa mali možnosť ešte vyspať do ružova.

Dvere Aegon arény otvárala kapela Unearth, ktorá doteraz nebola až tak známa v našich končinách. Zanechala v nás však veľmi príjemný dojem. Od prvého úderu si publikum užívalo koncert. Na svoje si však prišla skôr mladšia časť publika, ktorá šalela v prvých radoch. Tí starší skôr zaujali postoj pozorovateľov zo zadných radov s pivkom v ruke.

Na minútu presne za poriadneho potlesku a pokrikov nastúpila kapela Bullet for My Valentine, pôvodom z Walesu. Od prvého momentu každý vedel, že to bude nezabudnuteľný zážitok, nakoľko šlo o prvé vystúpenie kapely na Slovensku, čo dali patrične aj najavo a preto sa ukázali najlepšie ako vedeli. Hodinový set obsahoval 11 piesní s dvomi prídavkami zo všetkých piatich štúdioviek. Počas vystúpenia nesmelo chýbať ani sólo na bicích. Komunikácia kapely s publikom bola výborná, za čo sa im ľudia aj patrične odvďačili. Pocity fanúšikov boli neopísateľné… Dokonca sa im zdalo vystúpenie kapely krátke.

Playlist:

 1. No Way Out
 2. Skin
 3. Your Betrayal
 4. 4 Words (To Choke Upon)
 5. You Want a Battle? (Here´s a War)
 6. The Poison
 7. Drum Solo
 8. Raising a Hell
 9. Scream Aim Fire
 10. Alone
 11. Worthless

Prídavky: Tears Don´t Fall, Waking the Demon

Čerešničkou na torte bola kapela Slayer, ktorá vystúpila s predstihom. Až vtedy začalo dlho očakávané šialenstvo. Kapela svoje 35 ročné výročie oslávila bohatým playlistom počas 90 minút. Aj keď majú všetci členovia kapely cez 50 rokov, na koncerte to nezanechalo žiadne stopy únavy. Zvukári nešetrili aparatúru, vďaka čomu bol výsledkom poriadny hluk. Bolesť hlavy, uší a modriny k tomu bezpochyby patria, ale zato si každý odniesol domov nezabudnuteľný zážitok z ďalšej skvelej akcie! Publikum si to jednoznačne užívalo všetkými dúškami.

Playlist:

 1. Repentless
 2. Postmortem
 3. Hate Worlwide
 4. Disciple
 5. God Send Death
 6. War Ensemble
 7. When the Stillness Comes
 8. You Against You
 9. Mandatory Suicide
 10. Fight Till Death
 11. Dead Skin Mask
 12. Die by the Sword
 13. Born of Fire
 14. Seasons in the Abyss
 15. Hell Awaits
 16. South of Heaven
 17. Raining Blood
 18. Black Magic
 19. Angel of Death

Už teraz sa všetci zúčastnení tešia na podobnú akciu. Dúfajme, že bude čo najskôr. Organizátorom a všetkým účinkujúcim aj zúčastneným patrí jedno veľké ĎAKUJEME.

text: Janka Gogová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky