NovinkyReportáže

Desmod spoločne s IMT Smile dostali humenské publikum do varu!

Spoločné koncertné turné dvoch najhranejších slovenských kapiel IMT Smile a DESmod je v týchto dňoch v plnom prúde. Kapely po 8 rokoch spolu znova nadviazali kontakty a spojili sily na ich spoločné turné, s ktorým sa vydali po niekoľkých mestách v Slovenskej a Českej republike. Na ich nedávnom koncerte v Humennom sme mali možnosť sa zúčastniť.

Zhruba 3 hodinové vystúpenie začalo približne pred 19-tou hodinou. Prvá sa na pódiu predstavila kapela DESmod. Ako to býva zvykom, zo začiatku sa im veľa ľudí neušlo, ale postupne sa zaplnila skoro celá športová hala. Po niekoľkých odohraných pesničkách s celou kapelou, medzi ktorými nechýbali ani tie z ich najnovšieho Javorového albumu.

Prišiel na rad sled piesní, ktoré Kuly odspieval len v doprovode príťažlivej huslistky Lucii Filipovej. Kapela sa s publikom rozlúčila s hitmi zo svojich starších albumov ako Hemoroidy, Pár dni či V dolinách. Atmosféru celého ich vystúpenia ešte umocňovali rôzne vizuálne efekty.

IMG_1035Po asi 1,5 hodinovom vystúpení nasledovala prestávka, počas ktorej si mohli fanúšikovia zakúpiť tričká a iné suveníry oboch kapiel. Po nej už nasledovala prešovská formácia IMT Smile. V okamihu, ako na pódium vchádzali členovia kapely, začalo publikum doslova vrieť. Pri prvých tónoch pesničky Opri sa o mňa sa celé hľadisko ihneď pripojilo k Ivanovi Táslerovi a halou sa niesli slová tejto piesne.

Počas celého koncertu odzneli všetky klasické hity. Nechýbala Exotika, Nedá sa újsť, Ľudia nie sú zlí či Veselá pesnička. Publikum sa po celý čas fantasticky bavilo a IMT Smile len potvrdilo, že koncertujú stále s plným nasadením a ich koncerty sa oplatí vidieť znova a znova.

text a foto: Matúš Lukačín

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky