Novinky

Chiki Liki Tu-A predstavujú Slovákom ich kandidáta na Prezidenta!

Koncertná kultovka Chiki Liki Tu-A sa vrátila z turné v Slovinsku. Na spoločných koncertoch so skupinou Srečna Mladina v Maribore, Kranje a Sežane si nacvičili novú pesničku Prezident. Dnes ju skupina uverejnila spoločne s videoklipom na internete. Naživo ju hudobníci predstavia slovenským fanúšikom v utorok v Bratislave, v stredu si odskočia do Prahy a následne vystúpia v Banskej Bystrici, Nitre a Vrbovom. Tieto koncertné zastávky sú pokračovaním spoločnej šnúry so slovinskou formáciou Srečna Mladina.

Novinka Prezident nie je pre kapelu singel, ale takzvaný fiktívny singel. Basgitarista Martin Višňovský to vysvetľuje jednoducho. „Aj keď sme veľkí optimisti, nerátame s tým, že to niekto zahrá v rádiu. Ak by to niekto spravil, tak si myslím, že by mal pohovor s majiteľom.“ Pesnička vychádza v čase vrcholiacej kampane voľby hlavy Slovenskej republiky a podľa slov kapely „ide o predstavu toho, čo prezident stihne za jeden deň, ako mu plynie čas a čo všetko dôležité musí vybaviť.“ K Prezidentovi natočila kapela za štyri dni videoklip, ktorý režíroval Jaro Vaľko. Kapela v ňom neúčinkuje, rovnako by ste vo videu márne hľadali nejakého človeka. Hlavnú úlohu stvárnil Gebuľák. „Inteligentní ľudia si to pozrú dva krát a aj tak to nepochopia. Tiež sme na to civeli so spadnutými sánkami. Tí ostatní to asi nepochopia vôbec, ale za pokus to stojí, tešíme sa na reakcie“ vyjadril sa Martin Višňovský o novom klipe.

Nedočkavým fanúšikom skupina odkazuje, že nový album je „vo vysokom štádiu tehotenstva.“ Ak všetko pôjde podľa plánu, mohli by ho hudobníci z Chiki Liki Tu-A stihnúť nahrať do leta. Zatiaľ môžu priaznivci skupiny zdieľať na internete aktuálnu pesničku Prezident.

Chiki Liki Tu-a + Srečna Mladina
25.marec  Bratislava – U Očka
26.marec  Praha – Basement bar
27.marec  Banská Bystrica – Klub 77
28.marec  Nitra – Valašský šenk
29.marec  Vrbové – Vítanie jari

text: Edo Kopček
foto: Jaris

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky