Novinky

Dereš po znovuspojení predstavuje nový singel

Bratislavská heavy metalová formácia Dereš po dlhšom čase potešila fanúšikov novou skladbou – Strácam. Aj keď ukazuje o trochu modernejšiu tvár, kapela na svojej stránke uviedla, že už ma 30 rokov. Oficiálna premiéra daného singla sa uskutočnila včera na rádiu Rocková Republika.

,,Nový singel “Strácam“ je pôvodne skladba z 80-90 rokov z pera Radovana “Vrabca” Ortha. Vrátili sme sa k nej po roku 2005 a s novým aranžmánom pribudol aj nový refrén. Pôvodný text napísal Fero Vizváry a novú časť doplnil spevák Vojto Bohuš. Singlom naznačujeme, že ani po rokoch neplánujeme hudobne zmeniť smer a hard’n’heavy zvuk bude základom pripravovaného albumu,“ zdôraznil Martin Uherčík, bubeník kapely.

Dereš napriek tomu, že nikdy nevydali album, patria do zlatého fondu slovenského heavy metalu. Zostava existuje od roku 1986 a po niekoľkoročnom prerušení činnosti kvôli smrti leadera ,,Šeša“ (Vladimíra Šešeru) v roku 2006, znova obnovili činnosť pred rokom. V súčasnosti okrem iného usilovne pripravujú debutový album.

V súčasnosti pôsobia v zostave:

Vojto Bohuš – hrdelné zvuky

Ivan Horváth – strunové onanie

Aty Béreš – fis

Martin Uherčík – vysypané krumple

Lukáš Horváth – pomocná sila v kuchyni

Linky:

http://www.deres.sk/
https://www.facebook.com/deresband/

zdroj: Tomáš Kai

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky