Novinky

David Koller náhráva nový album so svetovými producentami.

David Koller so skupinou nahráva vo svojom štúdiu v Mikulove so svetovými producentami Stevem Lyonom (Depeche Mode, The Cure, Laura Pausini, Paul McCartney a mnoho ďalších) a Kipperom (vl. menom Mark Eldridge – Sting, Gary Numan a iní). Zatiaľ nepomenovaný album vzniká postupne a hudobne sa na ňom podieľajú David Koller s kapelou a producenti. V hre sú ešte ďalší autori. Celkovo je vo výbere asi šesťdesiat pesničiek. Texty k nim tvoria slovenská poetka Mirka Ábelová, Luděk Marks a David Koller. Prácu so zahraničnými producentami si David veľmi pochvaľuje:

“Sú to absolútni profíci. Je zaujímavé pozrieť sa na tú muziku z inej strany. Sú tak veľkí z tej muzikantskej stránky, že ich názor človek rád prijme. Ďalej je na nich zaujímavé to, že sú zvyknutí pracovať viac ako často I 16 hodín denne. Bez akejkoľvek pauzy. To my, mám pocit, stále začíname prácu pauzou (smiech). Ale keď sa nahodíme na ich tempo, tak je úžasné si poriadne zamakať. Veľa sa o tom nerozpráva. Hráme a všetko ide rýchlo. A ešte vás to aj neuveriteľne baví. Okrem toho, že sú profíci, sú to veľmi príjemní ľudia. Okrem práce stihnú aj zopár historiek zo svojho bohatého muzikantského života. Sú to úplne normálni ľudia bez manierov….”

image004Album nadobúda pomaly konkrétne obrysy, ďalšia časť nahrávania príde po Novom roku a výjsť by mal na jar. Prvý singel z neho Ani ty, ani já už úspešne rotuje aj v slovenských rádiách. Veselý klip k nemu režíroval Dominik Miškovský, ktorý už má za sebou niekoľko klipov pre Lucie, Davida a mnohých iných.

Po vydaní albumu David plánuje so skupinou, ktorú tvoria: Marek Minárik (basa), Michal Pelant (gitara,spev), Michal Nektek (klávesy) a Adam Koller (bicie a prekusie) koncertné turné. Podrobnosti o termínoch a miestach koncertov turné sa postupne budú objavovať na jeho webe a facebooku. Turné odštartuje 4. júna koncertom v pražskom Fórum Karlín.

aktualizované info :

www.davidkoller.cz

https://www.facebook.com/DavKoll

zdroj: Rado Mešša

foto: Tomáš Beran

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky