Novinky

David Kollar pripravuje dosku s filmovou muzikou

David Kollar začína nový rok 2010 prípravou netradičnej sólovej dosky. Už názov albumu Film Soundtracks and Ideas dáva jasne najavo, o akú hudbu pôjde.. „Cítim, že prišiel čas na to, aby som tieto skladby umiestnil na spoločnú kompaktnú dosku,“ prezradil David, ktorý sa už vyše roka venuje skladaniu filmovej hudby.

Album bude obsahovať skladby, ktoré vznikli v priebehu roka 2009 a objavili sa vo filmoch, ktoré má vo svojom portfóliu filmárska dielňa KOVEBO GROUP. Okrem nich na platni nájdeme aj nové skladby, ktoré David zložil spolu s akordeonistom svetového formátu Petrom Katinom. Peter nedávno vydal platňu Preludie and Fugges Opus 87, na ktorú umiestnil skladby od Dmitrija Šostakoviča. „Toto spojenie elektrickej gitary a akordeónu je veľmi neobvyklé a sám som prekvapený z toho, aké veci pri tom vznikajú,“ neskrýva David radosť z novovznikajúceho materiálu. To, že pôjde o naozaj experimentálny kúsok podčiarkuje aj fakt, že sa v jednotlivých skladbách objavia nástroje ako piano, guitalele, drumbľa alebo analógové efekty, či vietor. V niektorých skladbách budete môcť dokonca počuť aj rozprávača.

Prvé nahrávacie sekvencie prebehnú koncom januára. Gitarista chce album dokončiť čo najskôr. Táto sólová doska vyjde pod hlavičkou vydavateľstva Hevhetia. Popri tom už David pracuje na hudbe k celovečernému filmu Comeback od režiséra Mira Rema.

Text: Edo Kopček
Foto: David Kollar archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky