NovinkyKam na koncert?

Dan Bárta odštartoval geniálnym koncertom v Bratislave slovenské turné „PRVÝ FIFTÝN 2015“!

Špičková hudba, fantastická atmosféra a standing ovation! Tak vyzeral koncert famózneho českého hudobníka Dana Bártu v bratislavskom Ateliéri Babylon, ktorým odštartoval turné po Slovensku „PRVÝ FIFTÝN 2015“. Dan Bárta s kapelou Illustratosphere oslavuje so slovenským publikom 15-te výročie spoločnej tvorby. Populárne staršie songy ako „Pruhy“, „Langueages“, „Na i v ní“, ale aj „Bartagnan“ z nového albumu „MARATONIKA“ v živom prevedení potvrdili majstrovstvo týchto úžasných muzikantov. Z Bratislavy cestujú Dan Bárta a Illustratosphere na východ, kde už dnes večer potešia fanúšikov v Poprade a v nasledujúcich dňoch ešte ďalších sedem miest!

Famózny český hudobník Dan Bárta a jeho kapela Illustratosphere doslova dostali do varu bratislavské publikum! Ovácie a výborná atmosféra. Tak to vyzeralo na koncerte v Ateliéri Babylon. Zazneli osvedčené „pecky“ ako „Pruhy“, „Langueages“, „Na i v ní“, „Kontrabásník“, ale tiež napríklad „Bartagnan“ z nového albumu „MARATONIKA“.

„Koncert bol super! Prišli predovšetkým ľudia, ktorí sú nám verní a chceli s nami osláviť 15-ročnicu. Je to až neuveriteľné, ale viaceré z piesní, ktoré sme im hrali, vlastne vznikali ešte v minulom storočí! Výber songov na slovenské turné bol takým mixom toho, čo hráme radi my a toho, čo chcú ľudia,“ teší sa z úspechu bratislavského koncertu Dan Bárta.

Unikátna formácia Dan Bárta & Illustratosphere aj tentoraz hrala s obrovským nasadením, bez použitia akýchkoľvek scénických efektov. Dan Bárta navyše celý čas sršal humorom a vtipnými komentármi v bezchybnej slovenčine interaktívne komunikoval s publikom.

1-IMG_5266„Ťažisko našej práce je živé hranie. Mám to veľmi rád, pretože každý koncert je vlastne iný. Aj keď zahráme rovnaký repertoár, stačí, ak piesne poprehadzujeme a hneď má koncert iný rozmer. Teraz sme napríklad song „Planetám“ zahrali na začiatku koncertu a tak znel ticho, pokojne. Ďalšie piesne sme zas zahrali rýchlejšie ako zvykneme. Každý koncert je teda trošku improvizáciou,“ vysvetlil nositeľ množstva ocenení Dan Bárta.

Charizmatický Dan Bárta a Illustratosphere dnes mieria na východ republiky. Večer potešia fanúšikov v Poprade a v nasledujúcich dňoch zahrajú ešte v ďalších siedmich mestách. Počas turné „PRVÝ FIFTÝN 2015“ ich čaká mimoriadne náročná koncertná šnúra, počas ktorej hrajú niekoľko večerov za sebou.

„Máme to radi. Keď koncertujeme, tak naplno. Na turné pre nás neexistuje nič iné len skúšanie, večerné vystupovanie a fanúšikovia. 15-te výročie si to navyše zaslúži. Možno pri tejto príležitosti pripravíme aj prekvapenie,“ uzavrel Dan Bárta.

Dan Bárta je držiteľom 13 cien Akadémie populárnej hudby „Anděl“ za tvorbu a prínos českej hudobnej scéne a 12 ocenení v kategórii „Spevák roka“ v ankete „Žebřík – Report Music Awards“. Skupinu Illustratosphere tvoria vynikajúci hudobníci Filip Jelínek, Robert Balzar, Miroslav Chyška a Jirka Slavíček. Naposledy vydali v roku 2013 album „MARATONIKA“.

Vstupenky na turné „PRVÝ FIFTÝN 2015“ si môžete kúpiť v sieti predpredaj.sk a ticketportal.sk.

PRVÝ FIFTÝN TOUR 2015

4.10. 2015 Tvrdošín, Kino Javor
5.10. 2015 Prešov, Kino Scala
6.10. 2015 Košice, Historická radnica
7.10. 2015 Nitra, Klub Nájomná jednotka 210

8.10. 2015 Trnava, Music a café

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Jana Nemčičová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky