NovinkyKam na koncert?

CRYPTOPSY, DISGORGE a JUNGLE ROT už čoskoro v Bratislave!

Slit Your Guts, Cryptopsy sa po osemročnej odmlke vracia do Prahy! Šesť rokov od poslednej klubovej zastávky v Čechách (resp. na Morave) a dvadsať rokov od vydania debutového albumu Blasphemy Made Fleshsa môžete tešiť na kanadskú smršť technického death metalu, hnanú jedným z najlepších bubeníkov death metalovej histórie Flo Mounierom! Iste netreba pripomínať, že spomínaný debut nasledovali ďalšie tri nahrávky, ktoré patria ku klasikám death metalovej pokladnice. Napriek svojmu názvu brutálny None so Vile‚, prelomová Whisper Supremacya technická And Then Youll Begpasovali Cryptopsy do pozície legendy, nasledované légií kapiel z celého sveta a spoludefinujúce významnú kanadskú (repektive Quebeckou) death metalovú scénu.

Rovnako tak nemožno zastierať, že po prelome tisícročia kapela stratila ako príslovečná hydra niekoľko hláv a po odchode kľúčového skladateľa Jona Levasseura vydala dva albumy, ktorými svojich verných fanúšikov príliš nepotešila. Avšak podarilo sa jej to, čo sa väčšine kapiel nepodarí, s Levasseurovým návratom na pozíciu skladateľa a s novým pevne usadeným vokálistom Mattom McGachym nahrala v roku 2012 vynikajúce eponymný album, hlásiaci sa ku koreňom kapely a znovu nakopávajúcim jej motor na plné obrátky. A ako ukázali posledné búrlivé živé vystúpenia Cryptopsy na našej festivalovej scéne, aj naživo majú rozhodne ešte čo ponúknuť!

Disgorge foto1Spoločné turné s Cryptopsy ide kapela celosvetovo preslávená ako jedna z najbrutálnejších v histórii; spolu s Deeds of Flesh vlajková loď kultového labelu Unique Leader kalifornskí DISGORGE! Po odmlke medzi rokmi 2005 – 2011 sa DISGORGE, hoci sa oficiálne nikdy nerozpadli, vrátili sa zakladajúcim Ricky Myersom a gitaristom Diegom Sachezom, ktorý v kapele pôsobil od nahrávania kultovej dosky She Lay Gutted‚. Fanúšikov vokalistu Mattiho Waya, ktorý sa krvavým písmom zapísal do brutal death metalovej kroniky legendárnymi výkonmi na prvých dvoch albumoch, iste poteší, že súčasným vokalistom je Angel Ochoa, známy na BDM scéne neuveriteľne kanálnymi výkonmi v kapele Condemned.

Všetci fanúšikovia Effigy of the Forgottenby sa mali pripraviť na najnatlakovanejší, najnasypanejší, technicky najnamakanejší a najhrubšie variácie na túto death metalovú bibliu, pretože najmä o tom DISGORGE vždy boli. Ale DISGORGE rozhodne nezmeravelo v čase, každá ich doska prekonáva tú predchádzajúcu, a to by malo platiť aj o tej nadchádzajúcej, rovnako ako o ich aktuálnej koncertnej forme. Päť hodín denne v skúšobni ako príprava na nahrávanie platne Consume the Forsakena nasledujúce turné svedčí o svojom. S pokojom možno prehlásiť, že rokmi preverená vôľa dodať fanúšikom extrémny metal na hranici možností je najväčšou devízou kalifornského mäsiarskeho kultu.

Plakát_CryptopsyTreťou kapelou v rámci turné americkí veteráni JUNGLE ROT, hrajúci old schoolový death metal, doplnený o kvílivé thrashové sóla. Detaily jednotlivých zastávok turné nájdete v jednotlivých facebookových eventoch a na webe http://obscure.cz.

linky na eventy: Praha| Ostrava| Bratislava

Turné má dve zastávky v ČR, konkrétne 8. septembra v klube Modrá Vopice v Prahe, nasledujúceho dňa v ostravskom Barráku a 10. septembra potom zamieri na Slovensko do Bratislavského Randalu. Špecialitou pražskej zastávky je možnosť rezervácia vstupeniek! Vstupenky na koncert v Modrej Vopici nie sú dostupné v bežnom predpredaji, ale je možné ich rezervovať za cenu vstupenky na mieste (399,) pre vyzdvihnutie na mieste. Vstupenky (max dve na osobu) možno rezervovať na adrese tickets@obscure.cz a vyzdvihnutiu budú v mieste konania v deň koncertu od 18.00 do 19.00. Nevyzdvihnutá rezervácia prepadá a lístky z nej idú do bežného predaja na mieste.

Viac informácií na webe www.obscure.cz.

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky