Novinky

COOLACTION krstili album Insane masťou a cibuľou

PB078314Hard rocková pätica Prešovčanov Peter Hajdu (spev), Ivo Langer (basgitara), Jakub Tirčo (gitara), Ľubo Horňák (klávesy) a Peťo Adam (bicie), ktorá produkuje pod značkou COOLACTION, pokrstila v sobotu vo V-Clube svoj prvý album Insine.

COOLACTION pôsobia na scéne od roku 1998, v roku 2007 natočili prvý singel Rock Story a po roku príprav vyexpedovali medzi svojich fanúšikov album Insane. Ako hosť koncertu vystúpila Atlantída a práve jej gitarista Peter „Quoniček“ Vyslocký sa stal krstným otcom prvotiny COOLACTION. „Chlapi, keďže sme na východe, nebudeme krstiť šampanským, ale pripravili sme prekvapenie – masť a cibuľu,“ vysvetľoval P. Vyslocký.

Na albume Insane sa nachádza osem skladieb od intra, cez dynamické verzie až po baladu s inštrumentálkou ovplyvnenou orientálnymi prvkami. Žánrovo ponúkajú COOLACTION zmes rocku, hard rocku s metalovými linkami a modernými progresívnymi postupmi. „Keďže náš klávesák je technický maniak, nahrávali sme CD v skúšobni vo vlastnej réžii. Pred rokom sme chceli urobiť demo so 4 – 5 vecami, aby sme mali niečo nové. Postupne, keď sme naše skladby vylepšovali, vznikla myšlienka natočiť celý album, pretože sme tvorili stále nový a nový materiál. Pustili sme sa do nahrávania a po necelom roku sme sa dopracovali do finále. V našej tvorbe vychádzame z hudby 80. a 90. rokov, kde dominovali kapely Iron Maiden, Black Sabbath, či Deep Purple. Skladby sme okorenili novými vetrami súčasnej scény, ktoré sme sa snažili vhodne zakomponovať do jednotlivých piesní. Základom však je melodická hudba s bohatými klávesmi, gitarovými sólami a vokálmi,“ zdôraznil bubeník skupiny COOLACTION Peťo Adam.

Prvým singlom z albumu bola skladba Insane, ktorá sa dostala do rádií a z koncertu v jednom prešovskom klube vznikol videoklip zachytávajúci atmosféru live vystúpenia. Ďalším singlom podporeným videoklipom je pieseň Falling. „Pri skladbe Insane sme chceli predstaviť členov kapely a zároveň ukázať atmosféru na koncertoch. Našou najnovšou novinkou je nedávno dokončený klip k piesni Falling, čo v preklade znamená skok. Ako hlavný motív sme zvolili skrytý príbeh o chlapcovi, ktorý to ma v živote ťažké a snaží sa situácie prekonávať, obrazne povedané, skokmi. Hoci by sa to nemalo riešiť práve týmto spôsobom, ako mladý človek sa s tým inak vysporiadať nevie. Nech sa však ľudia nechajú prekvapiť ako to nakoniec dopadne s tým, že všetko nájdete na našej stránke www.coolaction.sk,“ dodal s úsmevom P. Adam.

Koncert vo V-Clube vypustil album Insane oficiálne do hudobného sveta. Okrem spomínaných singlov a videoklipov pripravujú COOLACTION v rámci promo turné, ktoré bude aktuálne začiatkom roka 2010, pričom na prešovskú kapelu sa môžu tešiť fanúšikovia na celom Slovensku. „Dnes sme pripravili krst pre našich priateľov a fanúšikov, ale na mesiace február – marec 2010 plánujeme samostatnú šnúru koncertov. Najskôr sa predstavíme v kluboch na východe a postupne si chceme zahrať aj smerom k západnému Slovensku. V kapele veríme, že náš album Insane nikoho nesklame a každého, kto si ho vypočuje, poteší,“ zaprial si na záver P. Adam.

redakciu informoval Imrich Makó, PR manažér SHL

PB078364

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky