NovinkyKam na koncert?

CHRIS BOTTI – AJ JAZZOVÁ HUDBA MÔŽE BYŤ PRE MASY

Je najpredávanejším jazzovým inštrumentalistom v Amerike. Na svojom konte má ocenenia Grammy Awards, je držiteľom zlatých a platinových platní a spolupracoval len s “áčkovými” hudobníkmi ako Frank Sinatra, Joni Mitchell, Paul Simon, či Sting.

Na ostatnom albume Chrisa Bottiho, ktorý nesie názov “Impressions” sa spolupodieľa také hviezdy ako Herbie Hancock, Mark Knopfler, či Andrea Bocelli. Ako sám hovorí, jeho kariéra nie je o sláve, je o trúbke. Tento nástroj sa mu vraj dostal pod kožu od okamihu, keď ako 12-ročný počul nahrávky Milesa Davisa. Napriek tomu, sám seba nevyhnutne neoznačuje za jazzového hudobníka. “V mnohých ohľadoch, spôsob, akým hrám, oveľa viac a úzko súvisí s klasickou hudbou.” hovorí.

richedit_image_244_botti_stingJeho melodické nahrávky sú častokrát označované ako “cool jazz” – termínom, ktorý Chris Botti nemá príliš v láske. Ale pripúšťa, že väčšina ľudí inklinuje k hudbe, ktorá je melodická a “ľúbivá”, tú si v pohodlí domova pustia na počúvanie najčastejšie.

richedit_image_245_botti-bocelliAle “cool” či “smooth” – teda v pohode a jemný Chris Botti rozhodne nie je, keď vystupuje naživo. “Keď som na pódiu, moja hudba sa naprosto líši od mojich nahrávok,” hovorí. “Ľudia chcú od hudobníka, nech ukáže svoju techniku, svoje majstrovstvo. Chcú byť s vami v miestnosti, počúvať, ako hráte len to najlepšie, čo vo vás je.” Zažite aj Vy ten úžasný pocit vypočuť si Chrisa Bottiho naživo! Je to neopakovateľný hudobný zážitok. Chris Botti vystúpi v Bratislave 22. októbra 2015.

Vstupenky na www.xl.sk

zdroj: xl.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky